Naša práca

BRATISLAVA WORKOUT ǀ STREET CHALLENGE 2013

Názov projektu: BRATISLAVA WORKOUT ǀ STREET CHALLENGE 2013
Obdobie realizácie: 14. september 2013
Cieľová skupina: široká verejnosť


Popis projektu:

V sobotu 14. septembra 2013 sa v areáli bratislavského jazera Kuchajda stretli street workouteri zo Slovenska, Českej republiky a Maďarska na medzinárodnom podujatí BRATISLAVA WORKOUT ǀ STREET CHALLENGE 2013. Ich výkony v disciplínach freestyle a weighted (súťaž o maximálny počet opakovaní so záťažou) hodnotila medzinárodná porota na čele s Vladimirom Sadkovom z Ruska, ktorý patrí medzi svetovú špičku v tejto športovej disciplíne. „Chuť a odhodlanie účastníkov súťažiť aj napriek nepriaznivým poveternostným podmienkam je dôkazom, že street workout je pre mnohých mladých ľudí životný štýl. Týmto podujatím chceme napomôcť jeho šíreniu a popularizácii medzi širokou verejnosťou po celom Slovensku,“ hovorí Michal Páleník z organizačného tímu.

V disciplíne freestyle sa účastníci v troch váhových kategóriách prezentovali vlastnou zostavou prvkov a cvikov. Porota oceňovala nielen správnu techniku cvikov, ale aj originalitu zostavy. Do troch váhových kategórií bola rozdelená aj disciplína weighted – súťaž o maximálny počet opakovaní so záťažou (zhyby so záťažou 32 kg a kliky na bradlách so záťažou 48 kg).

V rámci sprievodného programu sa predstavila free run parkourová exhibícia tímu Freerun Slovakia, ktorá ukázala množstvo náročných prvkov a trikov. Medzi vrcholy podujatia patrili exhibície osobností slovenského i zahraničného street workoutu: Vladimira Sadkova, Adama Rawa, Ačiho Pelevina, XiOne Calisthenicsa a Metina Dabaka. Okrem toho počas celého dňa vystúpilo viacero hudobných interpretov. Prítomných tiež zaujal street workout workshop pre začiatočníkov.

Galéria

 

[späť]

Poštová 1, 811 06 Bratislava, Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69, keycommunications@keycommunications.sk

Copyright © 2010 keycommunications. Všetky práva vyhradené.