Naša práca

Premac, spol. s r.o.

Client Logo

Klient: Premac, a. s.
Názov projektu:
Exkurzia na veľtrh GaLaBau 2008
Obdobie realizácie:
september 2008
Cieľová skupina:
odborná verejnosť


Popis projektu: Spoločnosť Premac, s. r. o., ktorá je najväčším slovenským výrobcom betónovej dlažby, pozvala 18. a 19. septembra architektov a projektantov na exkurziu na medzinárodný veľtrh GaLaBau do Norimbergu. GaLaBau je prestížny veľtrh, ktorý už niekoľko rokov prináša odbornej verejnosti inšpiráciu v oblasti mestskej zelene a krajinárstva. Veľtrh zároveň načrtáva súčasné trendy v oblasti záhradníctva, krajinárstva, projektovania záhrad a verejných plôch i urbanistických úprav miest a obcí. Snahou predstaviteľov spoločnosti Premac bolo umožniť slovenským architektom načerpať inšpiráciu zo sveta zelene a krajinárstva. „Veľtrh GaLaBau má medzinárodné renomé. Návšteva bola prínosom nielen pre našich architektov a projektantov, ale aj pre nás, zamestnancov Premacu,“ hovorí Ing. František Kmiť, konateľ spoločnosti.

Veľtrh ponúkol výrobky a služby vyše 950 vystavovateľov. Slovenskí architekti sa pristavili aj pri stánku nemeckej spoločnosti EHL, ktorá je rovnako ako Premac, súčasťou koncernu CRH. Koncern zamestnáva vyše 85 000 pracovníkov v 25-tich štátoch sveta, najmä v USA a v Európe, s ročným obratom vyše 15 miliárd eur.
Tento rok malo premiéru aj podujatie Nemecké dni golfových ihrísk, ktoré si kladie za cieľ stať sa komunikačnou platformou pre všetkých odborníkov z oblasti výstavby, údržby a manažmentu golfových ihrísk. Tvorivé nápady priniesla časť, ktorá bola zameraná na koncepciu tvorby detských ihrísk, inováciu v oblasti herných prvkov atď. Na veľkých predvádzacích plochách prebiehali ukážky údržby zelene, zemných prác, terénnych úprav, starostlivosti o stromy či dláždenia.

Veľtrh GaLaBau bol síce hlavným cieľom cesty architektov a projektantov z rôznych regiónov Slovenska. Cesta však bola spestrená zástavkou a prenocovaním v historickej Plzni. Plzeň ponúkla nielen svoju bohatú históriu, ktorá sa odzrkadľuje v architektonicky impozantných budovách, ale aj kvalitnú českú kuchyňu a svetoznáme pivo. Skupina sa po výdatnom obede vydala na prehliadku unikátnej industriálnej pamiatky plzenského pivovaru, súčasťou ktorej bola aj ochutnávka filtrovaného a nepasterizovaného piva Pilsner Urquell priamo zo sudu. Večer si zas účastníci pochutili na pravej českej „klasike“ a svetoznámom zlatom moku.

 

[späť]

Poštová 1, 811 06 Bratislava, Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69, keycommunications@keycommunications.sk

Copyright © 2010 keycommunications. Všetky práva vyhradené.