Naša práca

Danfoss: Termostatické hlavice znížili v paneláku náklady na vykurovanie takmer o štvrtinu

Obyvatelia troch vchodov panelového domu na Estónskej ulici v Bratislave si dali ku koncu roku 2011 nainštalovať na radiátory nové termostatické hlavice living by Danfoss. Investícia sa im oplatila. Hneď ďalší rok sa ich faktúry za dodávku tepelnej energie znížili o 23,6 %.

Náklady na vykurovanie predstavujú najväčšiu položku účtov za energie domácností. Možnosti ako ich znížiť je viacero, najznámejšie je zateplenie budovy a výmena starých okien. Výrazné úspory pri menšej počiatočnej investícii dosiahnu majitelia bytov a budov jednoduchou výmenou starých radiátorových hlavíc za nové termostatické hlavice living by Danfoss. Tie po nastavení automaticky a samostatne regulujú teplotu v miestnosti.  

 
Nové hlavice šetria tepelnú energiu 
O výhodách inteligentných hlavíc sa presvedčili aj obyvatelia štvorposchodového panelového domu na Estónskej ulici v bratislavskej Vrakuni, ktorí si dali vymeniť radiátorové hlavice za programovateľné termostatické hlavice living eco® ešte pred zateplením obvodového plášťa paneláku. Koncom roka 2011 do ich bytov nainštalovali 144 hlavíc living eco®, ktoré efektívne využívajú energiu a šetria teplo. Skutočné náklady na tepelnú energiu v paneláku sa v roku 2012, teda rok po inštalácii, znížili o 23,6 %, čím ušetrili takmer 6 800 eur. Domácnosti energiu využívajú, iba keď ju potrebujú. Preto má pomerne nízka investícia do inteligentných termostatických hlavíc rýchlu návratnosť v horizonte dvoch až piatich rokov. 

 
Tepelná pohoda pod kontrolou
Vďaka termostatickým hlaviciam living by Danfoss majú užívatelia bytov absolútnu kontrolu nad teplotou v miestnostiach. Za jeden rok užívania dosiahli výrazné úspory energie pri maximálnom pohodlí. Obyvatelia bytov na Estónskej oceňujú nielen výrazné zníženie nákladov na vykurovanie, ale aj komfortné ovládanie termostatických hlavíc living eco® a ich moderný dizajn. Hlavice vďaka svojmu nadčasovému vzhľadu dokonale zapadnú do akéhokoľvek interiéru. Jasný a jednoduchý displej umožňuje užívateľom okamžite vidieť dôležité informácie. 

 
Termostatické hlavice zvyšujú kvalitu bývania
Inteligentnú termostatické hlavice living by Danfoss využívajú najnovšie technológie. Jednoducho sa nastavujú a obsluhujú vďaka flexibilnému výberu programov. Potom na ne možno pokojne zabudnúť, pracujú totiž automaticky. Užívatelia moderných hlavíc living eco® pozitívne hodnotia aj funkciu otvorené okno. Termostat zaregistruje výrazný pokles teploty počas vetrania v byte a automaticky vypne kúrenie. Vyššie úspory energie a lepší komfort bývania zabezpečuje aj funkcia dovolenka. Užívateľ nastaví termostatickú hlavicu tak, aby pri návrate domov sa vrátil do vykúreného domova s príjemnou teplotou.

 
Výhody termostatický hlavíc living by Danfoss:

• Výrazná úspora energie - Výmenou starých termostatických hlavíc za elektronické termostatické hlavice living by Danfoss môžete ušetriť až 23 % využívanej energie. Výmenou starých manuálnych ventilov za nové výrobky living by Danfoss dosiahnete ešte väčšie úspory, a to až do výšky 46 %. 

• Rýchla návratnosť investícií 

• Presná regulácia - elektronické termostatické hlavice udržujú presné teploty, čím pomáhajú optimalizovať vykurovanie pre zdravšie vnútorné prostredie. 

• Žiadne plytvanie energií vďaka funkcii otvorené okno a dovolenka

• Jasný a jednoduchý displej - umožňuje užívateľom okamžite vidieť dôležité informácie, čo zaručuje absolútnu kontrolu

• Úplná flexibilita vďaka škále možností nastavenia – možnosť voľby aj z dvoch vopred nainštalovaných programov, ktoré automaticky znižujú teplotu v miestnosti v noci a počas neprítomnosti. 

• Vyššia kvalita bývania a zdravé vnútorné prostredie

• Moderný dizajn – jednoduchý elegantný vzhľad, hladké povrchy a valcové tvary sú vhodné na akýkoľvek radiátor alebo rebríkové teleso.

 

 

  

 

 

[späť]

Poštová 1, 811 06 Bratislava, Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69, keycommunications@keycommunications.sk

Copyright © 2010 keycommunications. Všetky práva vyhradené.