Aktuality

2012-03-05

Do globálnej darovacej kampane Everyone Gives sa môžete aktívne zapojiť ešte do konca týždňa

/Bratislava, 05. marca 2012/ Vrámci celosvetovej charitatívnej kampane s názvom Everyone Gives sa k dnešnému dňu sa podarilo vyzbierať viac ako 500 000 dolárov. Prispelo viac ako desaťtisíc účastníkov z celého sveta vrátane Slovákov. Do konca týždňa má ešte každý možnosť zapojiť sa do tejto kampane a podporiť charitatívne organizácie: Dobrý Anjel, detský hospic Plamienok a občianske združenie Proti prúdu (Nota Bene).

Princíp charitatívnej kampane Everyone Gives je jednoduchý a veľmi prehľadný. Cieľom je motivovať ľudí, aby prispeli hoci aj malým príspevkom organizácii, ktorá im je blízka a zapojili aj svojich blízkych. Vďaka sile osobných vzťahov môže mať aj malý príspevok veľký efekt. Slovenskí darcovia môžu prispieť na organizácie Dobrý Anjel, detský hospic Plamienok a občianskemu združeniu Proti prúdu (Nota Bene).

Ako to funguje
Záujemca sa registruje na oficiálnej webovej stránke kampane www.everyonegives.org. Po registrácii si môže zasadiť vlastný virtuálny obdarovací strom, prípadne sa pridať k stromu svojho známeho. Následne venuje malý ľubovoľný príspevok, napr. vo výške 5 eur na charitu, ktorá je preňho dôležitá. Presmerovaný bude priamo na web vybranej neziskovej organizácie, kde môže prispieť priamo na účet vybranej organizácie.

Prostredníctvom aplikácie na stránke www.everyonegives.org možno jednoducho vyzvať svojich priateľov, aby sa zapojili. Potom už stačí sledovať ako váš obdarovací strom rastie. „Projekt Everyone Gives prináša myšlienku pomoci druhým v inovátorskej podobe. Vďaka premyslenému prepojeniu sociálnych sietí a osobných kontaktov sa môže verejnosť nielen dozvedieť o činnosti neziskovej organizácie PLAMIENOK, ale aj priamo ovplyvniť budúcnosť starostlivosti o nevyliečiteľne choré deti a ich rodiny. Aj my v Plamienku sme sa naučili, že dávaním sa radosť z toho, že máme, znásobuje. Páči sa nám preto myšlienka rastúceho stromu priateľov, ktorý sa každým darom rozrastá a prináša pomoc tým, ktorí to potrebujú. A nie je úžasné, že stačí len pár virtuálnych klikov a váš deň naberie úplne iný rozmer,” dodáva Jana Melicherčíková z detského hospicu Plamienok

Sila osobných vzťahov
Kampaň Everyone Gives využíva na zvýšenie povedomia ľudí o tejto filantropickej aktivite silu osobných vzťahov, ako aj sociálnych médií a sietí vrátane Facebook-u, LinkedIn-u a Twitter-u. „Oslovila nás myšlienka, ako prepojiť dobru aplikáciu so sociálnymi sieťami s cieľom šírenia informácií o možnosti prispievať na rôzne charity. V aplikácii si darca môže sledovať, ako pomohol pomáhať ďalším priateľom a známym a aký veľký "strom pomoci" sa im podaril vybudovať,” vysvetľuje Ján Dobák z organizácie Dobrý anjel, dôvody prečo sa zapojili do kampane Everyone Gives.

Aj Slováci pomohli vyzbierať pol milióna dolárov na dobrú vec. „Teší ma, že na Slovensku je stále chuť pomáhať tým, ktorí to potrebujú. Aj keď sme malá krajina, vďaka moderných technológiám môže mať naša snaha skutočne veľký efekt,“ dodáva Ermanno Boeris, slovenskej pobočky realitnej spoločnosti Colliers International, ktorá celosvetovú kampaň iniciovala.
Tí, ktorí sa zaujímajú o kampaň, sa môžu registrovať na oficiálnej webovej stránke kampane www.everyonegives.org alebo budú nasledovať túto udalosť na Facebook-u, Twitter-i alebo LinkedIn-e.

O kampani Everyone Gives
Kampaň Everyone Gives je spoločensko-darovacia kampaň, ktorej cieľom je rýchlo rásť a šíriť sa po celom svete. Kampaň sa spustí 22. februára 2012 a po trvá do 09. marca 2012. Kampaň Everyone Gives umožňuje jednotlivcom v každom kúte sveta darovať donáciu charite podľa svojho výberu, pričom nezostanú vo svojom čine osamotení. Môžu aktívne vyzývať svojich priateľov a sledovať ako sa efekt ich darovacej aktivity znásobuje aj vďaka účinku sociálnych médií.

Kampaň Everoyne Gives je aktívna vo viac ako 60 krajinách a je partnerom stoviek charitatívnych a neziskových organizácií. Ak sa chcete dozvedieť viac o kampani Everyone Gives, prosím, pozrite si nasledujúce video www.youtube.com/everyonegives a sledujte kampaň na http://www.everyonegives.org,www.facebook.com/EveryoneGives, www.twitter.com/EveryoneGives alebo na www.tinyurl/EveryoneGives (LinkedIn).

O Colliers International
ColliersInternational je lídrom v poskytovaní služieb v oblasti nehnuteľností s viac ako 15 000 odborníkmi, ktorí pôsobia v 480 pobočkách v 61 krajinách sveta. Vďaka kombinovanej entite s FirstServiceCorporation (na NASDAQ burze má táto firma symbol FSRV pod ktorým sa skupujú a predávajú jej akcie. Na burze v Toronte (TSX) má symbol FSV a FSV.PR.U) ponúka Colliers stabilitu silného finančného partnera a významné lokálne vlastníctvo, ktoré ponúka klientom zodpovedné a priebojné riešenia v oblasti realitných služieb. Colliers ponúka komplexné služby užívateľom a vlastníkom nehnuteľností, rovnako ako aj investorom po celom svete. Služby zahŕňajú aj korporátne riešenia, predaj a realitné maklérstvo, správu nehnuteľností a aktív, projektový manažment, investičný predaj a poradenstvo, trhové ohodnotenie nehnuteľností, hypotekárne bankovníctvo a prieskum trhu. TheLipseyCompany a vyhlásili ColliersInternational za svetovú dvojku medzi najlepšími značkami na trhu komerčných nehnuteľností. Viac informácií nájdete na www.colliers.com.

 

[späť]

Poštová 1, 811 06 Bratislava, Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69, keycommunications@keycommunications.sk

Copyright © 2010 keycommunications. Všetky práva vyhradené.