Aktuality

2013-10-08

Renolit: Farebné trendy pre nábytok inšpirované cestou časom

/Tábor, 08. októbra 2013/ - Cesta časom sa stala hlavným mottom, od ktorého sa odvíja farebnosť a smerovanie spoločnosti RENOLIT pre sezónu 2013/2014. V nových produktoch sa tak odzrkadľuje symbolika stredoveku, farebnosť života na vidieku či abstraktná fascinácia modernými metropolami. Akoby si pozorovateľ, ktorý sa vznáša v balóne nad prírodnou scenériou, z každej epochy odnášal do prítomnosti vhodné farby, formy a materiály.

 

Mystická šeď

Kolekcia „Mystic Inspirations – Mystické inšpirácie“ symbolizuje stredovek a je interpretáciou znakov minulých kultúr v novom kontexte. Teplé neutrálne a béžové tóny korešpondujú so zaujímavými reliéfnymi štruktúrami chladných keramických a surových kamenných plôch v kontraste s čiernou a bielou.

K deviatim základným farbám patrí aj tlmený béžový tón Flax. Zapracované metalické pigmenty dodávajú aktuálnym hnedastým tónom elegantný vzhľad, vďaka čomu sa výborne hodia k bledo béžovej Ceramic a k neutrálnemu sivému farebnému tónu Stone. Ďalšou novinkou je dekor Babylon, ktorý pripomína historické symboly alebo runové písmo. Vďaka jeho decentnému vzhľadu pôsobí Babylon, ktorý je k dispozícii aj v krémovom alebo modro-zelenom variante, z diaľky ako univerzum.

02.07.88.000001-804300_Flax_upravené_.jpg

 

Intenzívne akcenty

Krajinka ako namaľovaná. „Romantic Reflections – Romantické reflexie“ sú v protiklade s odmeranou technokraciu a vzbudzujú emócie. Prírodné neopracované materiály v červených a žltých tónoch sú vhodné pre zariadenie interiéru vo vidieckom štýle, ktoré sa stáva čoraz viac populárnejším. sú. K novým trendovým farbám preto patrí veľmi intenzívny farebný žltý tón Gorse, čo sa potvrdilo aj na nábytkárskom veľtrhu v Miláne. Spoločne s rovnako intenzívnou červenou Poppy je Gorse farbou, ktorá prevláda v kuchyni a v obytných priestoroch, ako aj v obchodných priestoroch či v interiéroch administratívnych budov. Oranžový tón Rose Hip dopĺňa paletu farebných intenzívnych tónov a hodí sa predovšetkým na kancelársky nábytok.

02.07.21.000054-804300_Rose_Hip_upravené_.jpg

 

V zmysle životného priestoru

„Future Creations – Kreácie budúcnosti“ sú odrazom modernej mestskej architektúry a spájajú futuristické technológie so sociálnymi a pre životné prostredie priaznivými aspektmi. Príznačná je široká paleta modrých a zelených tónov. Zelené tóny sú skôr teplé a tlmené, modré tóny siahajú od sýtej tmavo modrej cez sivomodrú až po svetlé tóny vody. Práve uvádzané Renolit farby Aqua, Wave, Blue, Lagoon a Fern sú na najlepšej ceste stať sa vysoko trendovými farbami.

02.07.51.000065-804300_Aqua_upravené_.jpg

 

 Viac informácií získate na www.renolit.com

 

Spoločnosť RENOLIT

Skupina RENOLIT patrí k popredným svetovým výrobcom kvalitných plastových fólií a príbuzných výrobkov pre technické aplikácie. Nezávislý rodinný podnik nastavuje už viac ako 65 rokov štandardy v oblasti kvality a inovácií a zamestnáva v súčasnosti okolo 4 500 zamestnancov vo viac ako 30 výrobných závodoch a predajných spoločnostiach. Značka RENOLIT je po celom svete synonymom technickej vyspelosti, moderného dizajnu výrobkov a partnerských služieb.

Plastové fólie RENOLIT možno použiť na zušľachtenie povrchu nábytku, stavebných prvkov a hi-fi výrobkov, na izolácie strešných a inžinierskych konštrukcií alebo na výstavbu bazénov. RENOLIT vyrába fólie a hadice na zdravotnícke použitie a recyklovateľné kompozitné dosky s prírodnými vláknami pre stavebný a automobilový priemysel. Okrem toho z fólií RENOLIT vznikajú výrobky pre organizáciu kancelárie, vybavenie interiérov motorových vozidiel, samolepiace výrobky pre grafický priemysel a výrobu etikiet a ďalšie technické výrobky.

 

 

V prípade otázok kontaktujte:

 

Katarína Dudáková

Key Communications, s. r. o.

Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69 

Mobil : +421 910 967 741

 

 

 

Galéria

 

 

 

 

[späť]

Poštová 1, 811 06 Bratislava, Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69, keycommunications@keycommunications.sk

Copyright © 2010 keycommunications. Všetky práva vyhradené.