Aktuality

2011-11-26

Kompozitné materiály pre netradičné fasády

Deceuninck predstavuje inovovaný systém vonkajších obkladov Twinson O-Wall

/Bratislava 26. septembra 2011/ Systém vonkajších obkladov z kompozitného materiálu Twinson O-Wall významne rozširuje možnosti architektonického stvárnenia fasád. Obkladový systém je určený pre efektnú povrchovú úpravu zateplenej fasády. Rieši tiež hladké napojenie systému na arkierové a strešné okná, štíty striech či odkvapy. Prirodzený vzhľad obkladu z kompozitných materiálov dopĺňa vysoká odolnosť, minimálna údržba a stálosť farby.

V sortimente spoločnosti Deceuninck sa obklady fasád z kompozitných materiálov nachádzajú už dlhší čas. Osvedčili sa najmä kvalitou materiálu, ktorý vzniká modernou technológiou z vyváženého pomeru drevnej hmoty a špičkového PVC. Kompozitný materiál Twinson kombinuje prírodný vzhľad a pocit, ktorý evokuje drevo s nízkymi nárokmi na údržbu a odolnosť.

Nový odvetrávaný obkladový systém Twinson O-Wall, ktorý aktuálne prichádza na trh, ponúka užívateľom vylepšené funkčné vlastnosti. Je priam mimoriadne vhodný pre použitie na objektoch so zateplením bez ohľadu na požadovaný energetický štandard (vhodný je pre bežnú aj pasívnu stavbu). Kompatibilný je so všetkými obvyklými fasádnymi zatepľovacími systémami. Umožňuje tiež realizáciu povrchovej úpravy fasády bez zateplenia.

Prírodný elegantný vzhľad bez úsilia

Prírodný vzhľad a vysoká odolnosť materiálu bez ohľadu na striedanie klimatických období predurčuje Twinson O-Wall pre vonkajšie aplikácie. Bez ohľadu na použitie systému či už ako štýlového architektonického akcentu alebo kompletného obkladu - farba a elegancia sa z fasády nestratia ani po rokoch. Nielen z funkčného, ale najmä z estetického hľadiska sú neoceniteľnou výhodou minimálne nároky materiálu na údržbu. Pôvodný vzhľad si obklad zachová bez olejovania a impregnovania. Twinson O-Wall je dostupný v troch jemných prírodných odtieňoch: sladké drievko, kôra a rašelina. Široká škála ukončovacích profilov umožňuje diskrétne ukončenie fasády.

Vynikajúca funkčnosť

Obkladové dosky systému Twinson O-Wall sa inštalujú veľmi jednoducho. Vysoká pevnosť a nízka hmotnosť dosiek umožňuje montovať podkladové rošty v rozpätí až 50 cm, vďaka čomu je inštalácia fasádnych obkladov veľmi rýchla. Unikátny systém plastových spojok jednoducho a elegantne rieši dilatáciu obkladových dosiek.

Nízka váha dutých obkladových dosák nezaťažuje nosnú konštrukciu. Integrovaný systém ventilácie odvádza vlhký vzduch za obkladom, čím podporuje zdravú mikroklímu budovy. Systém je vodovzdorný a odoláva aj agresívnym vplyvom prostredia.

Vývojové centrum spoločnosti Deceuninck v Belgicku až dva roky prísne testovalo nový systém fasádnych obkladov Twinson O-Wall tak, aby spĺňal všetky požiadavky na vysokú odolnosť, stálofarebnosť, znášal mechanické zaťaženie a pod.

Posun aj v ekológii

Twinson sa vyrába z dreva s medzinárodnou certifikáciou PEFC. Certifikát medzinárodne uznávanej neziskovej organizácie PEFC môže získať iba materiál, ktorý podporuje zachovanie biodiverzity. To znamená, že na výrobu materiálu Twinson sa používa iba taký počet vyťažených stromov, ktorý nepresahuje počet znova vysadených stromov. Certifikát PEFC tiež zaručuje, že konečný výrobok obsahuje iba drevo z certifikovaných lesov. Twinson je jediný z kompozitných výrobkov na trhu, ktorý získal medzinárodne uznávanú certifikáciu PEFC.

Ďalšie informácie nájdete na www.okno-centrum.sk

 

[späť]

Poštová 1, 811 06 Bratislava, Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69, keycommunications@keycommunications.sk

Copyright © 2010 keycommunications. Všetky práva vyhradené.