Aktuality

2015-05-19

Značka Vaillant otvorila v Nemecku výstavu o svojej histórii

/Bratislava, 19. mája 2015/  Od najstarších spôsobov ohrevu teplej vody v domácnostiach – až po najmodernejšie technológie vykurovania pomocou ekologických tepelných čerpadiel a novej generácie úsporných kondenzačných kotlov. Touto cestou prevedie návštevníkov nová expozícia s názvom Vaillant expo v nemeckom Remscheide. Bola otvorená koncom apríla pri príležitosti 140. výročia značky Vaillant, ktorá je lídrom a priekopníkom vo vývoji v oblasti technológií vykurovania v Európe, a pôsobí dlhé roky aj na Slovensku.

„Na výstave Vaillant expo sa naši zákazníci a spolupracovníci môžu ponoriť do histórie značky a nasmerovať pohľad do budúcnosti zelených technológií vykurovania. Už viac ako 140 rokov je značka Vaillant synonymom technologickej vyspelosti a ekologicky šetrných výrobkov,“ povedal Dr. Carsten Voigtländer, generálny riaditeľ Vaillant Group na slávnostnom otvorení výstavy.

Vaillant expo_upravené.jpg

Návštevníci z celého sveta
Výstavu Vaillant expo v Nemecku slávnostne uviedli za účasti miestnych osobností, médií i návštevníkov z celého sveta, vrátane Slovenska. Remscheid je mestečko, kde zakladateľ firmy Johann Vaillant na konci 19. storočia vyrobil prvý plynový kotol. V súčasnosti sa tam nachádza závod Vaillant i centrála Vaillant Group. Odkedy inštalatér Johann Vaillant v Remscheide v roku 1874 založil rodinnú firmu, v domácnostiach po celom svete sa toho veľa zmenilo práve vďaka jeho vynálezom. Jeho plynové ohrievače na vodu s uzavretým systémom znamenali inováciu. Vaňa plná horúcej vody vďaka nim prestala znamenať nedostupný luxus. Nasledoval vynález prvého kotla na ústredné kúrenie, aj prvého plynového kotla na vykurovanie a ohrev teplej vody v jednom. Ide pritom o spôsob vykurovania a prípravy teplej vody, ktorý pretrval dodnes. Tieto a ďalšie zaujímavosti o značke sa môžu dozvedieť návštevníci na výstavnej ploche zhruba 1 300 m2. Budova expozície je rozdelená na poslucháreň a výstavnú časť, kde návštevníci nájdu Vaillantove prvé ohrievače vody, i najmodernejšie vykurovacie zariadenia tejto značky, akými sú tepelné čerpadlá a kondenzačné kotly.


História aj vízie budúcnosti
Interaktívne vajce s videami uprostred expozície, fotografie, vizualizácie, texty aj exponáty odhaľujú informácie a príbehy zo zákulisia značky so zajacom v logu. „Cieľom Vaillant expo je premeniť históriu našej 140-ročnej zelenej značky do hmotného zážitku. Vďaka výstave ľudia spoznajú našu značku, jej produkty a ľudí stojacich za nimi,“ povedala Tanja Brinks, riaditeľka centrálneho marketingu Vaillant Group. Návštevníci nahliadnu nielen do histórie, ale aj do sveta inovácií značky Vaillant. Tá sa momentálne snaží vyriešiť otázky ako ukladať energiu na dlhý čas a aké nové vykurovacie technológie pomôžu značne znížiť emisie. 

 

O značke VAILLANT

Firmu Vaillant založil v roku 1874 Johann Vaillant. Spoločnosť Vaillant sa postupne stala jedným z najväčších výrobcov vykurovacej techniky v Európe, ktorej sa podarilo počas celej svojej existencie predať viac ako 40 miliónov spotrebičov. Samostatné obchodné zastúpenie spoločnosti na Slovensku vzniklo po rozdelení Československa v roku 1993. V roku 2001 sa spoločnosť Vaillant stala súčasťou skupiny Vaillant Group, ktorá zastrešuje osem významných výrobcov vykurovacích zariadení v Európe, na Slovensku aj výrobcu kotlov Protherm. Značku VAILLANT zastupuje na Slovensku spoločnosť Vaillant Group Slovakia, s.r.o. so sídlom v Skalici. V oblasti predaja a servisu má značka Vaillant vybudovanú sieť zmluvných obchodných firiem po celom Slovensku a spolupracuje s vyškolenými servisnými technikmi. Viac informácií o produktoch značky Vaillant získate na www.vaillant.sk.

 

Galéria

 

 

 

 

[späť]

Poštová 1, 811 06 Bratislava, Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69, keycommunications@keycommunications.sk

Copyright © 2010 keycommunications. Všetky práva vyhradené.