Aktuality

2015-05-15

Wienerberger: Otvorili prvú neverejnú plniacu stanicu CNG v Zlatých Moravciach

/Zlaté Moravce, 5. mája 2015/ Spoločnosť Wienerberger slovenské tehelne, spol. s r. o., slávnostne uviedla do prevádzky prvú neverejnú plniacu stanicu CNG v Zlatých Moravciach. Návratnosť investície sa očakáva už v priebehu dvoch rokov. 

Novú CNG stanicu otvorili, slávnostným prestrihnutím pásky za účasti významných hostí, Ing. Štefan Koman, generálny riaditeľ VEMEX ENERGO s. r. o. a Josef Kotek, konateľ spoločnosti Wienerberger slovenské tehelne, spol. s.r.o. „Investícia do tejto stanice podčiarkuje zameranie spoločnosti na neustále zefektívňovanie prevádzky našich výrobných závodov. Je tiež jednou z mnohých našich aktivít, ktoré prispievajú k trvale udržateľnému životnému prostrediu,“ hovorí J. Kotek. 

MM_150428_WST-CNG_ZM__H0C7682_upravené.jpg

Modulárna jednokompresorová plniaca stanica CNG (poznámka pre redakciu: Compressed Natural Gas – stlačený prírodný plyn) je určená na rýchle plnenie vysokozdvižných vozíkov stlačeným prírodným zemným plynom. Vo výrobnom závode v Zlatých Moravciach sa pomocou vysokozdvižných vozíkov nepretržite manipuluje s tehlami a paletami s prekladmi a stropnými nosníkmi. Naplnenie jedného vozíka trvá približne 7 minút a táto náplň vydrží 5 až 6 hodín. Spoločnosť počíta s úsporou nákladov na pohonné hmoty vysokozdvižných vozíkov vo výške 60 %. Technológie CNG v tehliarskom priemysle majú svoj význam aj z hľadiska ekologickej prevádzky bez emisií zo spaľovacích naftových motorov a nižšej hlučnosti. Vďaka moderným technológiám bude spotreba jednotlivých vozíkov prehľadnejšia a dostupná online. 

Náklady na servis a elektrinu pre kompresor plniacej stanice CNG typu Green line TB 20 840 predstavujú menej ako 10 centov na m³. To predstavuje takmer 25 000 eur úspor ročne, na palive oproti predošlému riešeniu. Návratnosť investície sa očakáva už v priebehu dvoch rokov. 

MM_150428_WST-CNG_ZM__H0C7724_upravené.jpg

Slávnostným spustením prevádzky novej CNG stanice sprevádzal skúsený moderátor Roman Bomboš. Hostia tiež využili možnosť navštíviť a prezrieť si z blízka výrobný závod v sprievode odborníkov zo spoločnosti Wienerberger.

 

V prípade otázok kontaktujte:
Wienerberger slovenské tehelne, spol. s r.o.
Tehelná 5, 953 01 Zlaté Moravce
Infolinka: 0850 111 283
Telefón: +421 (37) 640 90 61
www.wienerberger.sk

 

O spoločnosti Wienerberger Slovenské tehelne

Wienerberger slovenské tehelne, spol. s r. o., je dcérska spoločnosť najväčšieho svetového výrobcu tehliarskych výrobkov, akciovej spoločnosti Wienerberger Ziegelindustrie AG. Spoločnosť bola založená v roku 1992. Vedenie spoločnosti má sídlo v Zlatých Moravciach, výrobné závody sa nachádzajú v Zlatých Moravciach a Boleráze. V ponuke firmy Wienerberger slovenské tehelne, spol. s r. o., možno nájsť všetko, čo je potrebné na postavenie hrubej stavby od základov až po strop. Nosným sortimentom firmy je tehlový stavebný systém s obchodným názvom Porotherm.

 

Galéria

 

 

 

 

[späť]

Poštová 1, 811 06 Bratislava, Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69, keycommunications@keycommunications.sk

Copyright © 2010 keycommunications. Všetky práva vyhradené.