Aktuality

2015-05-07

Z opustenej budovy mlynice vznikne kreatívny hub

/Bratislava, 7. mája 2015/ Viacúčelový areál vznikne revitalizáciou prevádzkových objektov Mlynice v bývalom areáli výrobného závodu Ľahkých stavebných hmôt v mestskej časti Bratislava-Nové mesto. Zámerom je využiť maximum z pôvodnej budovy a k nemu funkčne náležiaceho objektu Sila. Za projektom revitalizácie pôvodného brownfieldu stojí stavebná spoločnosť ise, s.r.o., ktorá má už na svojom konte aj niekoľko etablovaných developerských projektov.

Priemyselné objekty, ktoré sa nachádza na území medzi Rožňavskou a Vajnorskou ulicou prejdú rozsiahlou revitalizáciou. „Našou víziou je prinavrátiť život 50 rokov starému a opustenému priemyselnému objektu, v ktorom sa krátko po Nežnej revolúcii skončila pôvodná výroba ľahkých stavebných hmôt. Veríme, že sa nám ho podarí premeniť na multifunkčný priestor, ktorý ponúkne široké možnosti využitia,“ hovorí Oto Bortlík, konateľ spoločnosti ise, s.r.o. 

MLYNICA_ise__INTERIER_02_upravené.jpg

Developer sa zaviazal primeranými úpravami zachovať charakter pôvodných priemyselných objektov, avšak s novým využitím. V konečnej fáze by mala vzniknúť budova s originálnym charakterom, ktorý rešpektuje a využíva maximum pôvodných konštrukcií. Odvážnou myšlienkou je aj využitie hornej časti objektu na loftové byty s veľkými terasami a pekným výhľadom na mesto. „Veríme, že projekt osloví ľudí, ktorí budú tzv. na jednej vlnovej dĺžke. Tiež dúfame, že priláka klientov, ktorí hľadajú niečo iné ako klasické administratívne budovy alebo bussines centrá. Prípadne ich osloví možnosť bývať v ozajstnom lofte,“ dopĺňa Oto Bortlík.

Developer a stavebná firma v jednom bude citlivo pristupovať najmä k požiadavkám budúcich užívateľov. Projekt si kladie za cieľ vytvoriť platformu pre komunitný život, kreatívnu prácu, ale aj miesto pre priateľské stretnutia. Charakter budovy umožňuje nevšedné, ale flexibilné usporiadanie priestoru. Sám developer prizýva budúcich užívateľov Mlynice, aby sa zapojili do procesu návrhu budúceho využitia projektu. „Tomuto miestu chceme vrátiť život, považujeme však za dôležité, aby vyjadrovalo požiadavky a očakávania ľudí, ktorú tu budú pracovať, žiť a stretávať sa,“ vysvetľuje Oto Bortlík. Návrh novej tváre bývalej Mlynice pripravuje architektonické štúdio GutGut, s.r.o. a  realitným konzultantom je spoločnosť IURIS s.r.o. Celková úžitková plocha Mlynice a Sila je približne 3800 m2.

MLYNICA_ise__EXTERIER_02_upravené.jpg


Kancelárie na predaj
Srdcom Mlynice bude centrálny priestor určený na spoločenské podujatia, výstavy, firemné eventy a pod. Vyššie podlažia budú patriť biznis potrebám spoločností i jednotlivcov. Na druhom podlaží sa budú nachádzať zasadacie miestnosti rôznych veľkostí, ktoré budú môcť využívať všetci užívatelia administratívnych priestorov. Samostatné kancelárie budú umiestnené na treťom podlaží a poskytnú svojim majiteľom či užívateľom značnú flexibilitu. Developer má zámer kancelárie predávať do osobného vlastníctva budúcim užívateľom. Ide o netradičný obchodný model, vzhľadom na to, že v súčasnosti je trend kancelárie skôr prenajímať. „Zo strany budúcich potenciálnych užívateľov je zatiaľ väčší záujem o možnosť odkúpenia administratívnych priestorov a my im  chceme vyjsť v ústrety. Počíta sa však aj so spoločnými časťami, ktoré budú využívané všetkými vlastníkmi,“ vysvetľuje O. Bortlík. Administratívna časť s plochou približne 1600 m2 ponúkne viacero typov kancelárskych priestorov vrátane hot desk zóny a individuálnych kancelárií. 


Atraktívne bývanie v lofte
Mlynica ponúkne exkluzívne bývanie v podobe piatich loftov s veľkorysou svetlou výškou a viacúrovňovým vertikálnym členením. Ku každému loftu bude patriť aj terasa. Majitelia bytov budú mať svoje súkromie a zároveň budú súčasťou komunity. „Trend práce z domu sa v Mlynici môže dostať na novú úroveň. Majiteľ loftu si priamo v budove môže zriadiť vlastný ateliér alebo využívať kancelársky priestor o poschodie nižšie,“ vymenúva výhody O. Bortlík. 

Zanedbané a opustené budovy Mlynice a Sila v bývalom priemyselnom areáli prejdú rozsiahlou revitalizáciou. Súčasťou tejto úpravy bude aj výstavba parkovísk, úprava priľahlých exteriérových plôch a výsadba zelene.

 

Viac informácií nájdete na www.ise.sk

 

Kontakt pre médiá
Katarína Dudáková
Key Communications, s. r. o.
mobil: +421 910 967 741
e-mail: katarina.dudakova@keycommunications.sk 

 

O spoločnosti ise, s.r.o.

Spoločnosť ise, s. r. o., pôsobí na trhu už od roku 1996 a je aktívna prevažne v bratislavskom regióne. Je známa predovšetkým svojou orientáciou na kvalitu výstavby, čo potvrdzujú jej úspešné developerské projekty – BK centrum či NIKOLA House – a najmä spokojní klienti. V roku 2006 sa spoločnosť ise, s. r. o., zlúčila s tradičnou rakúskou stavebnou spoločnosťou Dipl. Ing. Wilhelm Sedlak GmbH. Toto spojenie jej umožnilo ďalší rast a rozvoj. Stavebná spoločnosť ise, s. r. o., realizuje stavby výhradne prostredníctvom vlastných kvalifikovaných pracovníkov alebo spolupracuje s overenými dodávateľmi.

Zodpovedný prístup potvrdzujú nielen realizované stavby, ale aj komerčný úspech vlastných developerských projektov a ďalších rezidenčných budov. 

 

 

Galéria

 

 

 

 

[späť]

Poštová 1, 811 06 Bratislava, Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69, keycommunications@keycommunications.sk

Copyright © 2010 keycommunications. Všetky práva vyhradené.