Aktuality

2015-04-15

Wienerberger absolvoval úspešnú výstavnú sezónu

/Zlaté Moravce, 15. apríla 2015/ Wienerberger slovenské tehelne, spol. s r. o., najväčší výrobca tehliarskych výrobkov na Slovensku, predstavil svoj široký sortiment na najdôležitejších výstavných podujatiach na Slovensku. Po účasti na tematických výstavách Nábytok a bývanie v Nitre a ABC stavebníctva v Prešove, zakončila spoločnosť tohtoročnú výstavnú sezónu veľtrhom CONECO/Racioenergia v Bratislave.

150325_Coneco__N4A7387_hires_upravené.jpg

Jarné stavebné výstavy a veľtrhy každoročne predznamenávajú štart novej stavebnej sezóny. Spoločnosť Wienerberger slovenské tehelne, spol. s r. o., vníma účasť na špecializovaných veľtrhoch ako dôležitý komunikačný nástroj s koncovým zákazníkom i odbornou verejnosťou. „Veľkoformátové tehlobloky Porotherm si na našom trhu za dve desaťročia vybudovali dobré meno aj vďaka neustálym inováciám a zlepšovaniu úžitkových vlastností. Tehla je tradičný stavebný materiál, má však svoju modernú podobu. Práve s tou sa môžu budúci stavebníci oboznámiť počas veľtrhov,“ hovorí Ing. Gabriel Szöllösi, produktový technik spoločnosti Wienerberger slovenské tehelne, spol. s r. o. Stánok spoločnosti je tiež tradičným miestom stretávania profesionálov: architektov, projektantov, realizátorov a pod. „Výstavy vytvárajú priestor aj pre odbornú diskusiu a konfrontáciu teoretických vedomostí s poznatkami z praxe. Zároveň získavame cennú spätnú väzbu o dianí na trhu,“ dodáva G. Szöllösi. 


Široký sortiment i poradenstvo
Tento rok mohli návštevníci vo výstavnom stánku spoločnosti Wienerberger slovenské tehelne, nájsť komplexný sortiment pre stavbu a rekonštrukciu budov. Spoločnosť počas veľtrhov predstavila produkty stavebného systému Porotherm a nový spôsob murovania na stavebnú penu Porotherm Dryfix extra. Vďaka svojim unikátnym vlastnostiam sa veľkému záujmu verejnosti tešili hlavne tehly plnené minerálnou vlnou, Porotherm T Profi. Tieto tehly reprezentujú unikátne spojenie prírodných materiálov, tehliarskeho črepu a minerálnej vlny. Sú vhodné na stavbu obvodových stien nízkoenergetických alebo až pasívnych domov. Okrem obvodových a tepelnoizolačných tehál, vystavovateľ predstavil i akustické tehly spĺňajúce zvýšené požiadavky revidovanej akustickej normy. Na programe boli aj praktické ukážky murovania pomocou peny Porotherm Dryfix extra, ktorá umožňuje murovanie v každom ročnom období a predovšetkým stretnutie s verejnosťou. Tá najmä v súvislosti s novými produktami vždy kladie množstvo otázok, preto bol samozrejmosťou aj kvalitný poradenský servis a  zaujímavé výstavné zľavy.


Ocenenie pre výnimočný produkt
Počas najväčšieho stavebného veľtrhu na Slovensku CONECO/Racioenergia v Bratislave bolo spoločnosti Wienerberger udelené ocenenie v podobe čestného uznania odbornej verejnosti veľtrhu CONECO 2015 za veľkoformátové tehly Porotherm 25 AKU Z a Porotherm 30 AKU Z pre vnútorné akusticky deliace nosné steny. Tieto tehly sú určené pre omietané nosné murivo hrúbky 250 mm. Vďaka vyššej objemovej hmotnosti a špeciálnemu systému dierovania majú výborné zvukovoizolačné a tepelnoakumulačné vlastnosti. Stena z týchto tehál s rezervou spĺňa požiadavku STN na nepriezvučnosť deliacich stien bytov v bytových domoch.


Účasťou spoločnosti Wienerberger na slovenských veľtrhoch v roku 2015
Prvým podujatím, kde spoločnosť Wienerberger slovenské tehelne, spol. s r. o. predstavila svoj aktuálny sortiment, bol veľtrh Nábytok a bývanie v Nitre. Nasledovala výstava ABC stavebníctva v Prešove. Spoločnosť ukončila vystavovateľské turné počas najväčšieho stavebného veľtrhu na Slovensku CONECO/Racioenergia v Bratislave.

 

V prípade otázok kontaktujte:
Wienerberger slovenské tehelne, spol. s r.o.
Tehelná 5, 953 01 Zlaté Moravce
Infolinka: 0850 111 283
Telefón: +421 (37) 640 90 61
www.wienerberger.sk

 

O spoločnosti Wienerberger Slovenské tehelne

Wienerberger slovenské tehelne, spol. s r. o., je dcérska spoločnosť najväčšieho svetového výrobcu tehliarskych výrobkov, akciovej spoločnosti Wienerberger Ziegelindustrie AG. Spoločnosť bola založená v roku 1992. Vedenie spoločnosti má sídlo v Zlatých Moravciach, výrobné závody sa nachádzajú v Zlatých Moravciach a Boleráze. V ponuke firmy Wienerberger slovenské tehelne, spol. s r. o., možno nájsť všetko, čo je potrebné na postavenie hrubej stavby od základov až po strop. Nosným sortimentom firmy je tehlový stavebný systém s obchodným názvom Porotherm.

 

Galéria

 

 

 

 

[späť]

Poštová 1, 811 06 Bratislava, Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69, keycommunications@keycommunications.sk

Copyright © 2010 keycommunications. Všetky práva vyhradené.