Aktuality

2015-04-13

V čele závodu PBC SK (VELUX) je po prvý raz Slovák

/Partizánske, 13. apríla 2015/  Juraj Michalík – to je meno nového generálneho manažéra závodu Partizánske Building Components, s.r.o. (VELUX) v Malých Bieliciach v Partizánskom. Ide pritom o prvého Slováka, ktorý od vzniku fabriky stojí v jej čele. Donedávna totiž spoločnosti šéfoval jeho kolega z Dánska.

02 Juraj Michalík, nový generálny manažér závodu PBC-SK (VELUX)_upravené.jpg

Závod PBC-SK vyrába strešné okná VELUX na šikmé a rovné strechy, strešné výlezy i svetlovody. Túto dcérsku spoločnosť dánskeho koncernu VELUX A/S, čakajú v najbližšom období viaceré novinky. „Rok 2015 sa bude niesť v znamení pozitívnych správ. Čaká nás prijímanie niekoľkých desiatok nových zamestnancov aj stavba novej haly,“ potvrdil Juraj Michalík.


Kľúčové projekty závodu
Ponuku viesť závod, ktorý v súčasnosti zamestnáva 360 ľudí, dostal Juraj potom, čo dovtedajšieho generálneho manažéra spoločnosti povýšili. Rodák z Dánska, Jorgen Laursen, ktorý výrobnú spoločnosť PBC-SK viedol sedem rokov, prijal výzvu riadiť chod výrobného závodu v rámci skupiny VELUX A/S – v poľskom Namyslowe. Jeho nasledovník a donedávna aj pravá ruka, J. Michalík, bude naďalej pokračovať v spoločne rozbehnutých projektoch. Pôsobí v spoločnosti od jej úplných začiatkov, ktoré siahajú do roku 2008. Od roku 2012 až doteraz bol manažérom závodu zodpovedným za výrobu, logistiku, údržbu a správu budov. Na tejto pozícii presadil kľúčové projekty. „Bol som zodpovedný za projekt stavebného povolenia na výstavbu výrobných hál s technológiami, s celkovou rozlohou 34 000 m2. Dnes sme vďaka tomu pripravení na ďalšie rozširovanie závodu VELUX,“ vysvetlil nový generálny manažér. V hre sú podľa neho okrem samotnej výstavby najmä desiatky nových pracovných miest pre ľudí z regiónu.


Skúsený manažér
O Michalíkovi je známe, že pomohol vybudovať závod a jeho výrobu na zelenej lúke. Do spoločnosti PBC-SK nastúpil v júni 2008 ako manažér výroby. Postupne rozbehol technológie, výrobné procesy, údržbu a vybudoval stabilný tím. „Výrobu sme vtedy odštartovali po rekordných 11 mesiacoch od začiatku výstavby,“ spomína prvý Slovák, ktorý stojí v čele spoločnosti. S jeho pomocou výrobný závod oficiálne otvorili v apríli 2009. Vznikli vtedy 4 výrobné haly a sklad hotových produktov. „Osobne som do fabriky sťahoval prvý stroj. Po jej otvorení sme vo veľkom začali prijímať ľudí, rozbehli sme výrobné procesy, pribúdali nové a nové produkty... Týmto spôsobom som vyrástol s firmou až na pozíciu generálneho manažéra,“ hovorí Michalík.


Kto je Juraj Michalík (vizitka)

- nový generálny manažér závodu PBC-SK (VELUX) v Partizánskom
- pričinil sa o rozbeh závodu a odvtedy prešiel viacerými manažérskymi postami
- v PBC-SK pôsobí už 7 rokov 
- má vyše 7-ročné skúsenosti z automotive firiem na Slovensku
- predtým 6 rokov pôsobil v rodinnej firme
- študoval na Fakulte mechanizácie na Slovenskej poľnohosp. univerzite v Nitre
- pochádza z blízkeho okolia Partizánskeho


Viac informácií nájdete na www.velux.sk.

 

V prípade otázok kontaktujte:
Oľga Gluštíková
Key Communications, s. r. o.
Michalska 3, 811 01 Bratislava
Mobil: +421 911 309 086
Tel.: +421 2 54 64 24 69
olga.glustikova@keycommunications.sk

 

O závode VELUX (PBC-SK)

Prvý stavebný kameň výrobnej spoločnosti VELUX – Partizánske Building Compoments – Sk, s.r.o. bol položený v marci 2008. Spoločnosť však existovala už rok predtým. Presne 20.10.2007 bola právoplatne zapísaná do obchodného registra. Dnes už firma PBC-SK, s.r.o. zamestnáva 360 ľudí, predovšetkým z Partizánskeho a okolia. Závod v súčasnosti vyrába strešné okná VELUX na šikmé a rovné strechy, strešné výlezy i svetlovody.

Spoločnosť VELUX má výrobné závody v 11 krajinách a obchodné zastúpenie takmer v 40 krajinách sveta. Značka VELUX je jednou z najsilnejších značiek v celosvetovom sektore stavebných materiálov a výrobky VELUX sú predávané po celom svete. Nadnárodná skupina zamestnáva celkovo okolo 10 000 zamestnancov. Centrála spoločnosti sídli v Hoersholme v Dánsku.

 

 

 

 

 

 

[späť]

Poštová 1, 811 06 Bratislava, Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69, keycommunications@keycommunications.sk

Copyright © 2010 keycommunications. Všetky práva vyhradené.