Aktuality

2015-03-09

Terra Optima - keramická škridla z Porýnia

/Nitra, 9. marec 2015/ Univerzálna reformná škridla Terra Optima v sebe spája nemeckú tradíciu a kvalitu so súčasnými požiadavkami na moderný vzhľad krytiny. Predstavuje elegantné a optimálne riešenie pokrytia šikmých striech každého tvaru a typu. 

Terra Optima od tradičného nemeckého výrobcu keramických strešných krytín Creaton v sebe snúbi tradíciu a súčasné trendy. V Nemecku je známa aj pod názvom škridla z Porýnia (Rheinlandziegel). „Kvalita, decentný vzhľad a precíznosť sú charakteristické črty škridly Terra Optima. Úspešne sa presadila na náročnom nemeckom trhu. Veríme preto, že sa udomácni aj v našom regióne,“ verí Pavel Kaderka, technický manažér EBM Co. 


Ocení ju investor i pokrývač
Posuvná keramická škridla Terra Optima umožňuje dostatočný posuv v hlavovej drážke, a to až 51 mm. Vďaka veľkej vôli pri posuve možno škridly veľmi ľahko prispôsobiť vzdialenosti lát. To ju predurčuje na použitie na rekonštrukciách ale aj novostavbách. Možno ju použiť na jednoduché i členité strechy. Možno ju klásť už od sklonu strechy 15° pri vodotesnom podstreší. Vďaka optimálnemu formátu vyniká spotrebou škridly od 11,9 ks/m². To sa priaznivo prejaví na celkových nákladoch na zhotovenie strechy. 


Prírodný materiál pre vysokú odolnosť
Prvotriedne prírodné suroviny spolu s modernými vypaľovacími procesmi tvoria základ pre viditeľne hladký povrch škridly. Odolná krytina s dlhou životnosťou vzniká použitím kvalitnej suroviny spolu s modernou technológiou bezkontaktného výpalu v horizontálnych H-kazetách.

REF_FOT_OPT_0938d-418-NUA-schief_upravené.jpg

Vďaka bezpečnému odvodu vody z plochy škridly a hlbokých bočných drážok zaisťuje krytina dostatočnú ochranu strechy proti nepriazni počasia vo všetkých ročných obdobiach. 

Krytina má 100 % odolnosť proti UV žiareniu a povrchová úprava engoba či glazúra sa vyznačuje stálofarebnosťou počas celej životnosti krytiny. Creaton vďaka vnútorným predpisom pre výrobu krytiny, vysoko prekračuje štandardné požiadavky európskej normy EN 1304, ktoré sú kladené na keramickú krytinu. Vďaka tomu poskytuje výrobca na funkčné vlastnosti záruku až 50 rokov.


Spája prirodzenosť a eleganciu
Elegantný vzhľad Terra Optima je výsledkom starostlivého a premysleného vývoja krytiny. Sú zachované všetky technicky prepracované detaily a klasické prvky reformnej škridly s jedným žliabkom. Jemné priehlbiny nechávajú vyniknúť štruktúre strechy s uskladňujúcim efektom. Výrobca ju ponúka až v 10 farebných odtieňoch. Všetky engoby a glazúry dosahujú najvyššiu kvalitu a vytvárajú dokonalý povrch odolný proti poškriabaniu či poškodeniu.

REF_FOT_OPT_1038b-503-FIN-schw_upravené.jpg

www.ebmco.sk

 

O spoločnosti EBM Co., s.r.o.

Spoločnosť EBM Co., s.r.o. (European Building Materials), so sídlom v Nitre, pôsobí na slovenskom a českom trhu od roku 2009. Spoločnosť patrí do belgickej skupiny Etex Group a zaoberá sa predajom prémiových stavebných materiálov na trhoch Slovenskej a Českej republiky. Etex Group je priemyselná holdingová spoločnosť, ktorá zastrešuje viac ako 90 sesterských spoločností a zamestnáva okolo 17 138 zamestnancov. 

Na slovenský stavebný trh dodáva spoločnosť EBM Co., s.r.o. výrobky pálenej strešnej krytiny značky Creaton, betónovej strešnej krytiny značky Euronit a vláknocementovej strešnej krytiny značky Eternit. V oblasti fasád ponúka spoločnosť riešenia v podobe vláknocementových dosiek Equitone. Sortiment dopĺňa ponuka materiálov na realizáciu interiérov.

 

Galéria

 

 

 

 

[späť]

Poštová 1, 811 06 Bratislava, Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69, keycommunications@keycommunications.sk

Copyright © 2010 keycommunications. Všetky práva vyhradené.