Aktuality

2014-12-15

KPP: Organické podlahy vhodné do domu, bytu i komerčných priestorov

/Bratislava, 15.12.2014/  S odkazom na zdravý životný štýl predstavuje spoločnosť KPP, dovozca a predajca podlahových krytín, vinylovú hygienickú krytinu vytvorenú na prírodnej báze. Wineo® PURLINE je inovatívny organický produkt vyrobený z prírodných, obnoviteľných surovín, bez škodlivých prísad, emisií a zápachu. Medzi ďalšie prednosti krytiny patrí extrémna záťažová odolnosť bez vzniku otlakov, stálofarebnosť, dlhá životnosť, na dotyk príjemný povrch a tichá akustika. V ponuke výrobcu je rozmanitý výber dekorov a formátov, krytina sa predáva v roliach alebo dielcoch. Má vrstvenú štruktúru v hrúbke 2,5 mm, na podklad sa prevažne lepí a je možné ju umiestniť ako na systémy podlahového vykurovania, tak do vlhkých priestorov. Vďaka svojim jedinečným vlastnostiam je podlaha Wineo® PURLINE vhodná do všetkých obytných priestorov, ale aj do škôl, škôlok, zdravotníckych zariadení, fitness centier, hotelov a obchodov.

Wineo PURLINE_kolekce Wood_dekor Monterey Snow_prodava KPP_upravené.jpg

 

Dôraz na zdravé bývanie
Wineo® PURLINE je v súčasnosti najekologickejšou vinylovou podlahou, a to ako z hľadiska procesu výroby, tak z hľadiska používania aj recyklácie. Krytina je vyrobená z obnoviteľných surovín a prírodného plniva, základom je organický polyuretán. Chemické prísady sú pri výrobe nahradené repkovým či ricínovým olejom. Krytina neobsahuje chlór, zmäkčovadlá ani rozpúšťadlá, je bez zápachu, emisií a je v plnom rozsahu recyklovateľná. Preto sa môže vyhodiť aj medzi bežný domáci odpad.

Wineo PURLINE_Kolekce Wood_dekor Dub Sonoma_prodava KPP_upravené.jpg

 

Maximálna odolnosť 
Krytina je extrémne odolná proti mechanickému poškodeniu, vlhkosti aj chemickým vplyvom (trieda zaťaženia 23/34/43). Vďaka vysokej odolnosti proti UV žiareniu nedochádza napriek pôsobeniu slnečného žiarenia k blednutiu dekoru. Kompaktný polyuretánový povrch krytiny sa udržuje hygienicky čistý veľmi jednoducho a rýchlo. Na čistenie je možné použiť všetky bežné čistiace a dezinfekčné prípravky, s ktorými bez problémov odstránite aj škvrny od pera či vína. Ani vo vysoko zaťažovaných komerčných priestoroch nie je nutné na krytinu nanášať počiatočnú ochrannú vrstvu. 

Wineo PURLINE_kolekce Wood_dekor Dub Arctic_prodava KPP_upravené.jpg

 

Široké využitie
Podlaha Wineo® PURLINE plní stupňujúce sa požiadavky na zdravé bývanie. Odolnosť proti extrémnemu zaťaženiu, zdravotná nezávadnosť, príjemná akustika a jednoduchá údržba dávajú krytine možnosť uplatniť sa aj v zdravotníckych a kúpeľných zariadeniach, fitness centrách, reštauráciách a hoteloch. Pridáva sa aj verejný sektor, výrobca ponúka farebné vzory ideálne do detských izieb, škôl a škôlok. Podlaha je vhodná do miest určených pre dlhodobé státie, preto ju poľahky nájdeme aj v obchodných priestoroch. 

Wineo PURLINE_Kolekce Wood_dekor Borovice Delave_prodava KPP_upravené.jpg

 

Vyberie si každý
Nielen interiéroví dizajnéri budú spokojní s množstvom dekorov a povrchových štruktúr. Farebné dekory aj celý rad imitácií dreva dopĺňajú fabiónové sokle a vonkajšie rohy. Krytina sa predáva v klasickom formáte v roliach alebo v praktických dielcoch. Obe prevedenia sú dostupné v nízkej konštrukčnej hrúbke 2,5 mm, optimálnej aj pre renovácie. Podlaha sa na podklad vo väčšine prípadoch lepí, avšak v domácich priestoroch s rozlohou do 20 m2 ju možno položiť bez nutnosti lepenia. Tepelný odpor krytiny dosahuje veľmi nízku hodnotu, len 0,01 m2 K/W, preto je vhodná aj na systémy podlahového vykurovania. 

Wineo PURLINE_Kolekce Stone_dekor Carbon_prodava KPP_upravené.jpg

 

Viac informácií získate na www.kpp.sk

V prípade otázok kontaktujte:
Philipp Kratochvíl
KPP SK, s.r.o.
marketingové oddelenie
Tel.:    +420 547 212 816
E-mail: ph.kratochvil@kpp.cz

 

Galéria

 

 

 

 

[späť]

Poštová 1, 811 06 Bratislava, Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69, keycommunications@keycommunications.sk

Copyright © 2010 keycommunications. Všetky práva vyhradené.