Aktuality

2014-08-26

Gorenje: Jahodová či vanilková? Najmä plná smotany, pretože je domáca.

/BRATISLAVA, 26. augusta 2014/ Bez čoho si ani jeden z nás nevie predstaviť leto? No predsa bez zmrzliny! Aj keď sa jej mnohí schválne vyhýbate, pretože ide podľa vás o nezdravú pochúťku, nie je to tak celkom pravda. Zmrzlina neobsahuje veľa cukru ani kalórií. Mrazené krémy, ktoré bežne kupujeme v stánkoch či obchodoch však tvorí veľké množstvo aróm a farbív a skutočné mlieko je v nich nahradené sušeným. Čo tak vyrobiť si ozajstnú a zdravú zmrzlinu z mlieka, smotany a ovocia? Nie je to vôbec zložité, zvládnete to bez problémov aj sami a možno pri príprave využijete aj ovocie z vlastnej záhrady. Buďte kreatívny, vytvorte si príchuť, ktorá vám najviac vyhovuje a zaručujeme, že spoznáte ten rozdiel!

cherries_upravené.jpg


Čo budete k príprave domácej zmrzliny potrebovať?

- 500 ml smotany na šľahanie
- 215 ml kondenzovaného mlieka
- ovocie alebo prísady podľa chuti (jahody, čučoriedky, čokoládu, sušienky, kokos, orechy, tvaroh...).

ice_cream_upravené.jpg

Výrobu domácej zmrzliny začnite vyšľahaním šľahačky. Na to vám dokonale poslúži ručný mixér so stojanom gorenje M701W v bielej farbe s dvomi extra silnými metličkami na šľahanie a dvoma hnetacími hákmi. Počas miešania či šľahania môžete korigovať výkon piatimi rýchlosťami a taktiež turbo funkciou. Objem sklenenej mixovacej misy je až dvojlitrový. Svoje zmrzlinové dezerty môžete vytvárať aj s ručným mixérom gorenje M701B v elegantnom čiernom vyhotovení, ktorého príslušenstvo možno umývať aj v umývačke riadu.

57a8c5779861369676be6c378caaffaa_87962_2_upravené.jpg_.jpg

V druhom kroku nalejte do mixovacej misy kondenzované mlieko a vmiešajte doň prísady podľa chuti. Predtým ich samozrejme pripravte do žiadanej konzistencie, tzn. ovocie rozmixujte, čokoládu roztopte, oriešky posekajte atď.

Vyšľahanú šľahačku následne vmiešajte do misy s pripraveným mliekom a sladkú hmotu dajte zmraziť do mrazničky. Potom v približne polhodinových intervaloch misu z mrazničky vytiahnite a zmes prešľahajte. Do dvoch či troch hodín tak dosiahnete krémovú zmrzlinovú konzistenciu. 


Uskladnenie zmrzliny je jednoduché, pokiaľ...

...vám zakaždým v mrazničke nechýba miesto. Že tam už nezmestíte ani zmrzlinu? Nečudo, málokomu postačuje priestor bežnej mrazničky. Mraziť však môžete aj vo veľkom. Skriňová mraznička gorenje FN6192OX má využiteľný objem až 243 l, napriek tomu nezaberie veľa miesta. Je široká 60 cm a prekvapivo ju možno, vďaka konštrukčne dokonalému riešeniu Slot – In, umiestniť do kuchynského výklenku so šírkou 60 cm alebo ju postaviť k stene či vedľa iných spotrebičov. Jej dvere, vyhotovené zo skla a nerezovej ocele, sa budú bez obmedzení otvárať až do 90-tich stupňov. Je zaradená do energetickej triedy A++, ovláda sa elektronicky a disponuje vnútorným LED osvetlením. Vďaka špeciálnej funkcii NoFrost nebudete musieť strácať čas jej rozmrazovaním, nakoľko funkcia odstraňuje ľad z mrazničky sama. Zaiste využijete aj funkciu FastFreeze na rýchle zamrazenie nákupu s automatickým vypnutím. 

FN6192OX_upravené.jpg

 

 

 

Pozn.: pri použití informácií z tohto materiálu prosíme uviesť ako zdroj Gorenje Slovakia alebo www.gorenje.sk


Všeobecné informácie o skupine Gorenje

Skupina Gorenje je jedným z popredných európskych výrobcov domácich spotrebičov s viac ako 60-ročnou históriou. Všetky domáce spotrebiče sú založené na inovatívnych technológiách, dizajne a energetickej úspornosti. Do skupiny Gorenje patria značky Gorenje, Asko, Atag, Pelgrim, Upo, Mora, Etna a Körting. Spotrebiče vyrábané pod týmito značkami zvyšujú kvalitu života užívateľov až v deväťdesiatich krajinách sveta.

Hlavnou oblasťou podnikania skupiny Gorenje je segment domácností, ktorý zahŕňa výrobu veľkých a malých domácich spotrebičov, kúrenia, vetrania a klimatizácie a rôznych služieb súvisiacich s domácnosťou, vrátane dizajnu.

Spoločnosť Gorenje má sídlo v Slovinsku, pričom je zo všetkých slovinských spoločností najviac orientovaná na zahraničné trhy. Až 95 % jej produkcie smeruje na export. V roku 2012 pre skupinu Gorenje pracovalo 10 895 zamestnancov, ktorí vytvorili celkový obrat vo výške 1,26 mld. eur.

Viac informácií na www.gorenje.sk a www.gorenje.com 

 

Kontakt pre médiá
Katarína Weberová
Key Communications, s. r. o.
mobil: +421 948 636 393
e-mail: katarina.weberova@keycommunications.sk 

 

Galéria

 

 

 

 

[späť]

Poštová 1, 811 06 Bratislava, Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69, keycommunications@keycommunications.sk

Copyright © 2010 keycommunications. Všetky práva vyhradené.