Aktuality

2014-08-14

Vývoj kotlov v Skalici sa rozšíri. V hre sú nové pracovné miesta

/Skalica, 14. augusta 2014/ Dobrá správa nielen pre región. Skalický závod Protherm Production sa chystá rozšíriť rady vývojárov kotlov. Jedinečnú možnosť uplatniť svoje schopnosti dostanú skúsení odborníci, šancu majú aj absolventi vysokých škôl technického zamerania. 

Do vývojového oddelenia do Skalice sa medzinárodná skupina Vaillant Group najnovšie rozhodla presunúť ďalšie kompetencie. Kým doteraz sa vývojové oddelenie prevažne špecializovalo na vývoj nekondenzačnej techniky určenej pre východné trhy, v budúcnosti mu pribudnú ďalšie zodpovednosti. 

Kvalitný vývoj 

Medzinárodná skupina Vaillant Group plánuje v Skalici vytvoriť silný tím pre vývoj stacionárnych kotlov s celoskupinovou zodpovednosťou. A to nielen kondenzačných a nekondenzačných, ale aj napríklad kotlov na biomasu. Prípravy už odštartovali. Presmerovanie kompetencií do vývojového centra v Skalici je plánované už na jeseň tohto roku. V závode Protherm Production v Skalici preto v oblasti inovovania kotlov existuje pomerne veľká šanca na zaujímavú pracovnú pozíciu. Ide o veľmi perspektívnu prácu pre ambicióznych ľudí. Či už z hľadiska firemných benefitov, možností rýchleho kariérneho rastu či vycestovania do zahraničia. V závode sa v súčasnosti vyrába viac ako 690 rôznych typov vykurovacích zariadení. Sú určené pre trhy v 24 krajinách Európy, Ázie aj Afriky. Práve kvalitný vývoj predstavuje cestu, ako si spoločnosť udržuje a zvyšuje svoju konkurencieschopnosť na trhu.

Medzinárodná spolupráca

Na vývojovom oddelení Protherm Production v súčasnosti pracuje už takmer 50 odborníkov. Konečná podoba výrobku vzniká vždy vďaka úzkej spolupráci vývojových pracovníkov zo Skalice s vývojármi z ostatných spoločností medzinárodného koncernu. Pracovníci vývojového centra sú v neustálom kontakte s dodávateľmi v rámci Európy či skupinovým technickým manažmentom skupiny Vaillant Group. Pri riešení nadnárodných projektov majú často možnosť služobne vycestovať do zahraničia. Zamestnanie je preto atraktívne najmä pre mladých. 

Nové investície i podporné pozície

Rozširovanie radov vývojárov však nie je v závode jedinou novinkou. Časom majú pribudnúť aj iné, podporné pracovné pozície. Protherm Production okrem toho pripravuje rekonštrukciu vývojového laboratória, ktorá už je vo fáze projektu. Modernizácia je naplánovaná na koniec tohto roka s tým, že bude prebiehať postupne aj počas najbližších dvoch rokov. „Bude zahŕňať výmenu všetkých našich testovacích stanovísk na vývoj plynových kotlov, modernizáciu infraštruktúry laboratória a zoptimalizovanie všetkých technológií, ktoré v ňom máme,“ upresnil vedúci vývojového oddelenia spoločnosti Protherm Production, Ivan Komáček.

 
O spoločnosti Protherm Production

Protherm Production je členom skupiny Vaillant Group, ktorá je popredným výrobcom kotlov značiek Vaillant, Protherm, Saunier Duval, Bulex, DemirDöküm, Glow Worm a Hermann. V skalickom závode sa vyrábajú kotly pre trhy v 24 krajinách Európy, Ázie aj Afriky. 

East Hub je distribučno-logistickým centrom kotlov skupiny Vaillant pre strednú a východnú Európu s rozlohou 12 000 m2. Prostredníctvom centra sa výrobky skupiny Vaillant dostanú na trhy Slovenskej republiky, Českej republiky, Maďarska, Poľska, Rumunska, Ukrajiny, Ruska, do krajín bývalej Juhoslávie, ale aj do krajín, kde nemá Vaillant Group priame zastúpenie. 

 

 

[späť]

Poštová 1, 811 06 Bratislava, Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69, keycommunications@keycommunications.sk

Copyright © 2010 keycommunications. Všetky práva vyhradené.