Aktuality

2014-08-05

Nákupné centrum DITURIA v Leviciach otvoria túto jeseň

 

/Bratislava, 5. augusta 2014/  Nákupné centrum DITURIA v Leviciach ožije už túto jeseň. Developer – spoločnosť DITURIA – spustil poslednú fázu stavebných prác. Medzinárodnej konzultačnej spoločnosti Colliers International, ktorá bola poverená zabezpečením prenájmu maloobchodných priestorov, sa podarilo podpísať zmluvu o prenájme s kľúčovým medzinárodným maloobchodným nájomcom – spoločnosťou H&M.

DITURIA_viz_1_upravené.jpg

Nákupné centrum DITURIA ponúkne v Leviciach na ploche 11 000 m2 široké portfólio maloobchodných prevádzok. Spoločnosť Colliers International už potvrdila príchod významného svetového hráča – módnej značky H&M. „Opäť sa ukázalo, že spojenie lokálneho developera a konzultanta s medzinárodnými skúsenosťami môže priniesť projektu pridanú hodnotu. Podarilo sa nám zabezpečiť medzinárodný štandard nákupného centra. Vďaka tomu sa významne zvýšil záujem o toto centrum aj u medzinárodných hráčov, akým je napríklad spoločnosť H&M,“ hovorí Andrej Mardiak, konzultant spoločnosti Colliers International pre prenájom maloobchodných priestorov.

DITURIA_1_upravené.jpg

Medzi zazmluvnenými nájomcami sú aj ďalšie vyhľadávané značky: Sportisimo, Billa, CCC, Orange, Panta Rhei, 101 drogerie, Sona Obuv, Delikateso, Tescoma, All toys a pod. „Mix nájomcov je nastavený tak, aby pokryli potreby nielen obyvateľov mesta Levice, ale aj širšej spádovej oblasti, do ktorej patria Zlaté Moravce, Nové Zámky, Vráble, Šahy, Nová Baňa a ďalšie mestá v okolí do 60 km,“ dodáva A. Mardiak.


Nákupné centrum DITURIA

Nákupné centrum DITURIA vzniká celkovou rekonštrukciou a rozšírením budovy bývalého obchodného domu Prior na pešej zóne v Leviciach. Na troch podlažiach sa bude nachádzať nákupná galéria vrátane gastronomických prevádzok. V podzemnom podlaží, bude z pôvodnej nákupnej zóny vytvorená garáž s 200 parkovacími miestami. Predpokladaný termín otvorenia je október 2014.


DITURIA potvrdzuje trendy

Obsadenosť nákupného centra DITURIA v Leviciach obľúbenými značkami potvrdzuje presun záujmu väčších nájomcov aj do menších miest s približne 30 000 obyvateľmi. Je to dôkaz, že na slovenskom trhu je potenciál na efektívne využitie spojenectiev miestnych developerov a nadnárodných konzultantských spoločností. Lokálni developeri dôverne poznajú región, v ktorom pôsobia. Konzultantská spoločnosť zas dodá medzinárodné know how a pomôže projekt nastaviť tak, aby zaujal aj veľkých medzinárodných hráčov. V neposlednom rade z tohto trendu môžu profitovať aj mestá. Tie čelia „vymieraniu života“ v centrách miest, pričom sa musia vysporiadať s dedičstvom v podobe chátrajúcich obchodných domov. „Spolu s rekonštrukciou obchodných domov na strategických miestach dochádza aj k revitalizácii okolia. Kvalitne obsadené obchodné domy, s dostatočnými parkovacími kapacitami a možnosťami pre voľnočasové aktivity, majú potenciál pritiahnuť život späť z periférie do centra mesta,“ uzatvára A. Mardiak.O SPOLOČNOSTI COLLIERS INTERNATIONAL

Spoločnosť Colliers International je globálnym lídrom v oblasti komerčných realitných služieb s 15 800 odborníkmi operujúcimi z viac než 485 kancelárií v 63 krajinách. Ako dcérska spoločnosť spoločnosti FirstService Corporation, Colliers International poskytuje kompletný sortiment služieb pre užívateľov a vlastníkov nehnuteľností a investorov do nehnuteľností po celom svete, vrátane globálnych korporátnych riešení, sprostredkovania, správy nehnuteľností a aktív, investičného predaja a poradenstva v oblasti hotelov, ohodnocovania, poradenských a oceňovacích služieb, hypotekárneho bankovníctva a hĺbkového výskumu. Najnovší ročný prieskum spoločnosti Lipsey Company ohodnotil spoločnosť Colliers International ako druhú najuznávanejšiu komerčnú realitnú firmu na svete.

 

Pre ďalšie informácie, prosím, kontaktujte: 
Katarína Dudáková
Key Communications
PR konzultant
Tel: +421 910 967 741
Email: katarina.dudakova@keycommunications.sk

 

  

Galéria

 

 

 

 

[späť]

Poštová 1, 811 06 Bratislava, Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69, keycommunications@keycommunications.sk

Copyright © 2010 keycommunications. Všetky práva vyhradené.