Aktuality

2014-07-21

Family Day v duchu 140. výročia

 

/Skalica, 21. júla 2014/ Mať 140. ročnú tradíciu výroby, poskytovať špičkový servis zákazníkom i atraktívne benefity zamestnancom... O tom sníva na Slovensku nejedna spoločnosť. Ideálne je, ak pritom ide o rodinnú firmu, ktorá motivuje svojich pracovníkov rodinnými podujatiami s príjemnou atmosférou. Ak si hovoríte, že toto všetko v slovenských podmienkach jednoducho nie je možné, nazrieme spolu do života spoločnosti, ktorá sídli v mestečku na Záhorí. 

Family Day (5).jpg

Príjemná hudba, bohatý program i občerstvenie, radostný smiech detí, skákanie, šplhanie a pomaľované tváre tých najmenších. Takto vyzerala jedna slnečná júnová nedeľa v réžii skalického závodu na výrobu kotlov Protherm Production. Ten pre svojich pracovníkov, ich rodiny a známych zorganizoval v Zlatníckej doline v Skalici podujatie s názvom Family Day. „Naša firma vie, že práve spokojní zamestnanci sú jedným zo základov jej úspechu i kvalitnej výroby. Preto sa o nich ukážkovo staráme aj v čase leta a pripravili sme pre nich zaujímavé rodinné stretnutie,“ povedala Ing. Zuzana Šimonovičová, manažérka pre ľudské zdroje Protherm Production, s. r. o. 

 
Hodnotné ceny k výročiu

Family Day je spoločnou akciou skalického výrobného závodu aj predajnej firmy, ktoré patria do skupiny Vaillant Group. Toto tradičné podujatie sa nieslo v znamení jej významného výročia. Už okrúhlych 140 rokov je lídrom a zároveň priekopníkom vo vývoji a inováciách v oblasti technológií vykurovania v Európe. Pre zamestnancov si pri tejto príležitosti pripravila prekvapenie v podobe hodnotných cien. Tí, ktorí si na Family Day prišli s rodinami oddýchnuť, boli zaradení do tomboly. V nej vylosovali výhercov 20 bicyklov s logom 140. výročia spoločnosti, 20 cyklistických prilieb a dvoch desiatok cyklodresov. „Na cenách sme si tentoraz dali veľmi záležať. Chceli sme, aby oslava výročia bola pre našich zamestnancov výnimočná. Aj prostredníctvom atraktívnych cien v tombole sme im chceli ukázať, ako nám na nich záleží a ako si vážime ich prácu,“ dodala Z. Šimonovičová.

Family Day (2)_upravené.jpg


Atrakcie pre deti aj dospelých 

Podujatie si užívala celá rodina. U najmenších zožal veľký úspech interaktívny program plný hier, tvorivosti a zábavy. Postaral sa oň český zabávač Michal Nesvadba, známy z Českej televízie z obľúbenej detskej relácie s názvom Kouzelná školka. Úsmev na tvárach detí vykúzlil aj obrovský nafukovací kaktus na šplhanie, vďaka ktorému sa z nich aspoň na chvíľu stali veľkí horolezci. Lákadlom bol aj nafukovací hrad na skákanie. Pripravené boli zaujímavé súťaže či stan plný drobných darčekov. Mnohých zaujali zvieratká, pretože celé podujatie prebiehalo v blízkosti salaša. Motívmi rôznych zvieratiek animátori najmenším deťom pestro pomaľovali aj ich tváre. Väčšie deti si tiež prišli na svoje a neúnavne okupovali trenažér na formulu. Spolu s rodičmi si nenechali ujsť ani opekanie špekáčikov a občerstvenie. Na lanovej dráhe Tarzánia si potom vychutnali stúpajúci adrenalín. To všetko spestrila príjemná hudba.

Family Day (3)_upravené.jpg


Rodinná atmosféra

Protherm Production sa oproti iným spoločnostiam na Slovensku teší zo zamestnancov s nižším vekovým priemerom. Priemerný vek pracovníkov firmy je 35 rokov. Nižší vek sa naplno prejavuje práve na spoločných rodinných stretnutiach, ktoré sú plné menších detí. „Spoločnosť Vaillant vznikla pred 140 rokmi a za jej zrodom v Nemecku stála rodina Vaillantovcov. Odvtedy kladie veľký dôraz práve na rodinnú atmosféru. V tomto duchu robíme aj naše firemné akcie. Stmeľujeme tak kolektív a zároveň umožňujeme našim zamestnancom predstaviť rodinným príslušníkom ich kolegov, nadriadených či priateľov,“ vysvetlila Šimonovičová.

Family Day (4)_upravené.jpg

O spoločnosti Protherm Production

Protherm Production je členom skupiny Vaillant Group, ktorá je popredným výrobcom kotlov značiek Vaillant, Protherm, Saunier Duval, Bulex, DemirDöküm, Glow Worm a Hermann. V skalickom závode sa vyrábajú kotly pre trhy v 24 krajinách Európy, Ázie aj Afriky. 

East Hub je distribučno-logistickým centrom kotlov skupiny Vaillant pre strednú a východnú Európu s rozlohou 12 000 m2. Prostredníctvom centra sa výrobky skupiny Vaillant dostanú na trhy Slovenskej republiky, Českej republiky, Maďarska, Poľska, Rumunska, Ukrajiny, Ruska, do krajín bývalej Juhoslávie, ale aj do krajín, kde nemá Vaillant Group priame zastúpenie. 

 

  

Galéria

 

 

 

 

[späť]

Poštová 1, 811 06 Bratislava, Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69, keycommunications@keycommunications.sk

Copyright © 2010 keycommunications. Všetky práva vyhradené.