Aktuality

2014-07-30

SMOOTHIES - zdravé a osviežujúce pokušenie

 

/BRATISLAVA, 30. júla 2014/  Ak ste zástancami zdravej výživy a snažíte sa udržiavať v dobrej kondícií, určite ste už počuli o ovocných a zeleninových nápojoch smoothies. Že ste ich ešte neochutnali? Tak to treba rýchlo napraviť. Hodnotíme ich ako najlahodnejšiu príležitosť dostať do tela potrebné vitamíny a minerály. Posilňujú imunitný systém. Sú vhodné aj pre tých, ktorí sa na poslednú chvíľu rozhodli schudnúť do letných plaviek. Skúste si nápoje smoothies pripraviť vlastnoručne v pohodlí domova a sami sa rozhodnete, aké odvážne kombinácie vyskúšate.

hb_804_e_detajl_upravené.jpg

Základ nápojov smoothies tvoria rozmixované kúsky celého ovocia alebo zeleniny (bez šupky a kôstok). Nie je to teda džús ani šťava, ale ani kokteil či milkshake. Ide o hustý nápoj plný živín, ktorý sa v prípade potreby dosladí medom alebo javorovým sirupom. K najideálnejším druhom ovocia na jeho prípravu patrí banán, mango, jahody, jablká alebo maliny a čučoriedky. 

vitaway_mixed_drinks_upravené.jpg

Zeleninový variant smoothies možno vyrobiť zo všetkých druhov zeleniny, ktoré sa dajú jesť surové, napríklad z paradajok, uhoriek, špenátu, zeleru, cvikle či mrkvy. Ich chuť oživíte bylinkami, ktoré poslúžia aj na ozdobu.  

Príprava chutných nápojov smoothies je veľmi jednoduchá a spočíva v dôkladnom rozmixovaní všetkých zložiek. Pre dosiahnutie tekutej konzistencie sa používajú stopercentné ovocné šťavy, jogurty, mlieko, cmar alebo dokonca zmrzlina. Ovocie alebo zeleninu treba nakrájať na menšie kúsky a jednoducho rozmixovať spolu s ostatnými ingredienciami. Pre ešte väčšie osvieženie v horúcich letných dňoch odporúčame pridať do nápojov pred mixovaním rozdrvený ľad.

Čo budete k príprave smoothies potrebovať?

Pri príprave sa určite nezaobídete bez tyčového mixéru. Ľahko ovládateľnými a univerzálnymi pomocníkmi v kuchyni sú tyčové mixéri MORA (modely MSP 603 X a MTP 600 X). Vďaka nerezovému plášťu a nerezovej čepeli tvoria elegantné doplnky domácnosti. Čistenie navyše uľahčuje odnímateľná nerezová mixovacia noha. Ich výhodou je tichá prevádzka a možnosť plynule regulovať výkon. Tyčový mixér MORA MSP 603 X je naviac vybavený nerezovou šľahacou metlou, pollitrovou plastovou nádobou a sekacím nástavcom s nádobou s objemom 600 ml. 

Vitamínový smoothie
1 cvikla
1 mrkva
1 pomaranč
1 banán
1 jablko
100 ml pomarančovej alebo jablkovej šťavy
200 ml vody
1 stonka zeleru

vitaway_ginger_love_upravené.jpg

Raňajkový smoothie
1 šálka malín
1 šálka jahôd
1 banán
100 g plnotučného tvarohu
500 ml acidofilného mlieka
2 PL medu
100 g ovsených vločiek

vitaway_almond_upravené.jpg


Zeleninový smoothie
3 hrste špenátu
1 stonka zeleru
1/2 špagetovej uhorky
1 jablko
1 cvikla
1 citrón
2 stévie
3 dl vody

vitaway_green_drink_upravené.jpg

 

Viac informácií nájdete na www.mora.sk/male-domace-spotrebice/  

Pozn.: pri použití informácií z tohto materiálu prosíme uviesť ako zdroj MORA alebo www.mora.sk

 

Kontakt pre médiá
Katarína Weberová
Key Communications, s. r. o.
mobil: +421 948 636 393

 

  

Galéria

 

 

 

 

[späť]

Poštová 1, 811 06 Bratislava, Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69, keycommunications@keycommunications.sk

Copyright © 2010 keycommunications. Všetky práva vyhradené.