Aktuality

2014-07-04

Strážte jej hmotnosť. Preplnená práčka skracuje životnosť motora

 

/BRATISLAVA, 7. júla 2014/  Pre zachovanie dlhej životnosti spotrebičov je nutné dodržiavať odporúčané užívateľské postupy. Že to nie je nič pre Vás? Vypínate spotrebiče zo zásuvky za chodu, resetujete počítač niekoľkokrát týždenne a váš vysávač sa pohybuje už len silou vôle keďže mu chýbajú obe kolieska? A čo pranie? Vhodíte oblečenie do práčky ako vám príde pod ruku, navolíte a spustíte program. Ostatné je ako sa hovorí v „rukách božích“. Robíte však chybu. Nešetrné zaobchádzanie neznesú ani tie najkvalitnejšie výrobky.

w_9kg_ambient_9kg_upravené.jpg

Proces pred spustením samotného prania by nemal spočívať iba vo vytriedení oblečenia podľa farby prípadne materiálu a odstránenia neželaných predmetov z vreciek nohavíc, ale aj v kontrole hmotnosti celkového „nákladu“. Pokiaľ práčka po spustení vydáva nezvyčajné zvuky, je veľmi pravdepodobné, že je preplnená. 

Čo spôsobuje preplnená práčka:

- Neželané posúvanie práčky v priestore kúpeľne
- Znižuje frekvenciu otáčania bielizne v bubne
- Znižuje účinnosť prania a odstreďovania
- Zvyšuje opotrebovanie bielizne
- Skracuje životnosť motora.

Ako však pred praním zistíte hmotnosť vloženej bielizne? Základnou pomôckou je jednoduchý úkon. Medzi voľne uloženým suchým oblečením a bubnom by mala byť medzera na šírku dlane. Alebo si môžete začať bielizeň fyzicky vážiť pomocou váhy a časom by ste mali vedieť odhadnúť jej približnú hmotnosť. Ťažko sa však na tieto „domáce“ rady spoliehať. Zaberajú čas a ich účinnosť samozrejme nie je stopercentná.

a5ab59e51a07f52c5edf0afa5bd811ab_93133_2_upravené.jpg

Existuje našťastie aj pohodlnejší a rýchlejší spôsob. Najnovšie modely práčok gorenje disponujú špeciálnou funkciou Total Weight Control. Ide o automatické rozoznávanie hmotnosti bielizne. To má na svedomí integrovaný snímač, ktorý nastaví prací program podľa skutočného množstva bielizne v bubne. Dômyselná funkcia šetrí nielen vodu, ale aj energiu, umožňuje tiež tichú prevádzku práčky a predlžuje jej životnosť. Tieto a mnoho ďalších výhod ponúka napríklad automatická práčka gorenje W9865E v klasickom bielom prevedení. Výrobca Gorenje nešetrí ani farbami, preto môžete zvoliť najvyššiu kvalitu a zároveň oživiť kúpeľňu či kuchyňu farebne vydarenými automatickými práčkami gorenje W7443LR v červenej alebo WS62SY2B v čiernej farbe. 


Špeciálny tip: Vyberajte práčku podľa kapacity

Pri kúpe práčky je vhodné riadiť sa počtom obyvateľov v domácnosti. Páru bude stačiť 5 kilogramová kapacita, pre veľkú rodinu s deťmi odporúčame model so 7 až 8 kilogramovým limitom. 

c15f1ce6aa36c2e50e6f32acabe594cb_91294_2_upravené.jpg
Viac informácií nájdete na www.gorenje.sk 

Pozn.: pri použití informácií z tohto materiálu prosíme uviesť ako zdroj Gorenje Slovakia alebo www.gorenje.sk

 

Všeobecné informácie o skupine Gorenje

Skupina Gorenje je jedným z popredných európskych výrobcov domácich spotrebičov s viac ako 60-ročnou históriou. Všetky domáce spotrebiče sú založené na inovatívnych technológiách, dizajne a energetickej úspornosti. Do skupiny Gorenje patria značky Gorenje, Asko, Atag, Pelgrim, Upo, Mora, Etna a Körting. Spotrebiče vyrábané pod týmito značkami zvyšujú kvalitu života užívateľov až v deväťdesiatich krajinách sveta.

Hlavnou oblasťou podnikania skupiny Gorenje je segment domácností, ktorý zahŕňa výrobu veľkých a malých domácich spotrebičov, kúrenia, vetrania a klimatizácie a rôznych služieb súvisiacich s domácnosťou, vrátane dizajnu.

Spoločnosť Gorenje má sídlo v Slovinsku, pričom je zo všetkých slovinských spoločností najviac orientovaná na zahraničné trhy. Až 95% jej produkcie smeruje na export. V roku 2012 pre skupinu Gorenje pracovalo 10.895 zamestnancov, ktorí vytvorili celkový obrat vo výške 1,26 mld. eur.

Viac informácií na www.gorenje.sk a www.gorenje.com 

 

Kontakt pre médiá
Katarína Weberová
Key Communications, s. r. o.
mobil: +421 948 636 393
e-mail: katarina.weberova@keycommunications.sk 

 

  

Galéria

 

 

 

 

[späť]

Poštová 1, 811 06 Bratislava, Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69, keycommunications@keycommunications.sk

Copyright © 2010 keycommunications. Všetky práva vyhradené.