Aktuality

2014-05-07

Twinson pre malé projekty

 

/Brno, 07. mája 2014/ Twinson Basic je novinkou v sortimente podlahových krytín pre exteriér z kompozitného materiálu Twinson. Určená je užívateľom, ktorí hľadajú ekonomicky prijateľnú alternatívu pre zhotovenie kvalitnej terasy s dlhou životnosťou.

Terasové dosky Twinson Basic sú vyrobené z kvalitného kompozitného materiálu Twinson. Určené sú na realizáciu projektov menšieho rozsahu, akými sú malé terasy rodinných domov či balkóny. „Twinson Basic je finančne výhodným riešením pre každého, kto si chce dopriať radosť z kvalitnej a dlhodobo krásnej terasy. Sprístupňuje všetky prednosti kompozitného materiálu Twinson za veľmi priaznivú cenu“, hovorí Ondřej Fridrich, marketingový manažér spoločnosti Inoutic.

 

Kvalitný materiál

Materiál Twinson sa vyrába z drevenej múčky a jemných pilín, ktoré sa miešajú s polymerizujúcim plastom. Pri všetkých terasových materiáloch Twinson je zachovaný vyvážený pomer dreva a PVC. Vďaka vyváženému pomeru dosahujú dosky prirodzený vzhľad dreva i vysokú odolnosť. Materiál je odolný proti degradačnému pôsobeniu chemicky upravovanej vody, prevádzkovej záťaži spôsobenej chôdzou, ale aj proti vzniku plesní. Navyše ho možno 100 % recyklovať. Dôležitými vlastnosťami sú tiež minimálne nároky na údržbu a jednoduchá montáž počas celej životnosti terasy.

 

Jednoduchá montáž a údržba

Montáž terasových dosák Twinson Basic je rýchla a nenáročná. Dosky možno montovať na podkladový profil z kompozitného materiálu alebo na tvrdé drevo. Terasové dosky majú obojstrannú povrchovú úpravu. Vďaka tomu možno variabilne využiť drážkovaný alebo hladký povrch. Dosky nepraskajú, neoddeľujú sa z nich triesky, netvorí sa na nich pleseň a sú odolné proti hmyzu. 

Dosky Twinson Basic sa ponúkajú v troch základných farebných odtieňoch. Terasu možno zakončiť soklom z materiálu Twinson alebo hliníkovým profilom. Pôsobením poveternostných vplyvov materiál postupne získava prírodnú patinu, nevyžaduje si pravidelný náter alebo morenie. Na pravidelnú údržbu stačí terasu očistiť pomocou tlakového čističa. Pri montáži sa používa systém nerezových spôn s pružinou, ktoré absorbujú priečnu dilatáciu dosiek a nie sú viditeľné na pohľad. Terasa tak pôsobí celistvým dojmom. 

Cena za systém s doskami Twinson Basic vrátane podkladových profilov a spôn začína od 59 eur/m2 (bez DPH a montáže).

Stručný prehľad terasového systému Twinson Basic:

- Ideálny pre projekty menšieho rozsahu

- Palubovky so šírkou 140 mm (úžitková šírka 146 mm)

- Šesťkomorový systém

- Dva rôzne povrchy – jemné drážkovanie alebo hladká štruktúra

- Materiál Twinson tvorí drevo a PVC vo vyváženom pomere

- Inštalácia možná iba na spevnený povrch

- Ukončenie soklom z materiálu Twinson alebo hliníkovým profilom

- Maximálna nosnosť 1750 kg/m2

- Montáž systémom skrytých spôn – žiadne viditeľné skrutky

- Dĺžková rozťažnosť 4 mm na 1 m

- Inštalácia podkladových profilov vo vzdialenosti 40 cm

- Trieda odolnosti proti šmyku R 12

- Trieda odolnosti proti vzplanutiu B

- Žiadne triesky, žiadne praskliny

- Odolné proti pôsobeniu hmyzu

- Odpudzuje vodu

- Životnosť 25 rokov

- Certifikát PEFC

- 100 % recyklovateľné

- Netreba žiaden náter

- Výber z troch farebných prevedení

 

Viac informácií o spoločnosti Inoutic a jej výrobkoch nájdete na www.inoutic.sk

 

V prípade otázok kontaktujte:

Katarína Dudáková
Key Communications, s. r. o.
Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69 
Mobil: +421 910 967 741
katarina.dudakova@keycommunications.sk

 

O spoločnosti Inoutic

Spoločnosť Inoutic je popredným európskym výrobcom PVC systémov pre okná, dvere a stavebných systémov – parapetov, obkladov a terás z unikátneho kompozitného materiálu Twinson. Nemecký pôvod značky nastavuje štandardy kvality, funkčnosti a spoľahlivosti produktov a služieb. Inoutic poskytuje zákazníkom dlhotrvajúce výhody z inovácií a výrobkov prispôsobených ich potrebám v kombinácii s energetickou účinnosťou. 

Spoločnosť Inoutic/Deceuninck, spol. s r.o. je dcérskou spoločnosťou belgického koncernu Deceuninck, ktorý má pobočky vo viac ako 75 krajinách. Tieto pobočky tvoria globálnu sieť prevádzok na spracovanie plastov. V roku 2013 dosiahol koncern Deceuninck čistý zisk na 8,4 milionov eur. Spoločnosť Inoutic vznikla v roku 1956 ako závod na spracovanie plastov bratov Angerových v nemeckom meste Bogen. V roku 2012 značku Inoutic prevzala aj pobočka spoločnosti Deceuninck so sídlom v Popůvkách pri Brne, ktorá zaisťuje distribúciu výrobkov tejto značky v Českej republike, na Sloven

 

 

 

[späť]

Poštová 1, 811 06 Bratislava, Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69, keycommunications@keycommunications.sk

Copyright © 2010 keycommunications. Všetky práva vyhradené.