Aktuality

2014-04-10

Najvhodnejší čas na výmenu kotla

 

/Skalica, 10. apríla 2014/ Ak vám na konci vykurovacej sezóny doslúžil starý kotol, nastal čas ho vymeniť. Jar je na výmenu kotla ideálne obdobie, pretože práve v týchto mesiacoch majú servisní technici najviac času. Výmena starého kotla za nový je teraz omnoho ľahšia a rýchlejšia. Značka Vaillant, najväčší výrobca inteligentných vykurovacích systémov pre domácnosti v Európe, prináša na trh zaujímavé a inšpiratívne novinky. Ponúka riešenia, ktoré sú efektívne a zároveň odľahčia rodinný rozpočet.

Vaillant pri príležitosti osláv 140 rokov svojej existencie na trhu vykurovacej techniky uvádza novú generáciu kondenzačných kotlov. Riešením pre dnešok i zajtrajšok sú nové závesné kotly ecoTEC plus a ecoTEC pro. „Ide o novinky, ktoré umožnia zákazníkom skrátiť návratnosť investície do kúrenia a následne šetriť náklady za energiu potrebnú na kúrenie oveľa výraznejšie než kedykoľvek predtým,“ hovorí Ing. Jaroslav Rehuš, technický špecialista spoločnosti Vaillant Group Slovakia.

 

Značná úspora energie

Najnovšie prírastky medzi závesnými kondenzačnými kotlami sa môžu pochváliť množstvom nových funkcií, ktoré pomáhajú optimalizovať prevádzku a prispievajú k zvýšeniu užívateľského komfortu. Kotly ecoTEC plus/pro navyše nikdy nespotrebujú viac energie, než je nevyhnutne potrebné. „Značné zníženie množstva energie prinesú užívateľom hlavne vďaka zvýšenému modulačnému rozsahu, perfektnej regulácii a použitím vysokoúčinného čerpadla,“ vysvetľuje Rehuš. Okrem väčšej výkonnosti a účinnosti sa kotly novej generácie vyznačujú aj nadčasovým dizajnom. Ovládajú sa intuitívne, dokonca ľahšie než mnohé mobilné telefóny. Umožňuje to nový ovládací panel s podsvieteným textovým displejom. 

 

Pre byty i väčšie rodinné domy

Kotly ecoTEC pro disponujú automatickým riadením spaľovania, novým pneumaticky riadeným systémom prípravy spaľovacej zmesi a dvojstupňovým energeticky úsporným čerpadlom. Vďaka tomu majú vysokú energetickú účinnosť. Osvedčia sa najmä na vykurovanie menších bytov. Kotly ecoTEC plus dokážu zabezpečiť teplo a teplú vodu aj pre väčšie rodinné domy. Svoj vykurovací výkon pritom koncentrujú na ploche veľkej len 0,32 m2. Oba modely kotlov sú kompaktné a použiteľné prakticky kdekoľvek. Hodia sa takmer do každého rohu, zmestia sa i do najmenšieho výklenku či pod schody. Oba typy možno inštalovať v starých aj nových budovách a tiež flexibilne kombinovať. Horizontálny systém pripojenia zaisťuje rýchlu a dokonalú montáž bez viditeľných spojov.

 

Ekonomická príprava teplej vody

Kotly ecoTEC pro/plus neslúžia len na vykurovanie, ale aj prípravu teplej vody. Ich súčasťou je funkcia Aqua-Power-Plus, ktorá umožňuje pri ohreve teplej vody okamžité zvýšenie výkonu až o 21 %. Aj napriek tomu zostáva prevádzka ekonomická, pretože kotly neustále pracujú v optimálnom režime. „Súčasťou kotlov je tiež nový Aqua-Condens-System, prostredníctvom ktorého sa pripravuje aj teplá voda v kondenzačnom režime, čo prináša ďalšie významné úspory,“ informuje J. Rehuš. Kotly ecoTEC v kombinácii s rôznymi zásobníkmi Vaillant, ktoré sa inštalujú vedľa alebo pod samotné kotly, dokážu uspokojiť akúkoľvek požiadavku na dodávku teplej vody. 

 

O značke VAILLANT

Firmu Vaillant založil v roku 1874 Johann Vaillant, pričom jeho vynález plynového ohrievača vody s „uzavretým systémom“ určil smer vo vývoji technológií vykurovania. V súčasnosti je spoločnosť Vaillant najväčším výrobcom vykurovacej techniky v Európe a tento rok oslavuje už 140 rokov svojej existencie. Pozíciu lídra si drží vďaka neustálym inováciám, ktorými zvyšuje hospodárnosť, účinnosť a efektivitu vykurovacích spotrebičov. Samostatné obchodné zastúpenie spoločnosti na Slovensku vzniklo po rozdelení Československa v roku 1993. Prelomovým obdobím bol začiatok 21. storočia, kedy vznikla skupina Vaillant Group zastrešujúca osem významných výrobcov vykurovacích zariadení v Európe. Vaillant Group a jej produkty tepelnej techniky sú zastúpené vo viac ako 100 krajinách sveta. Súčasťou skupiny je aj spoločnosť Vaillant Group Slovakia so sídlom v Skalici, ktorá na Slovensku zastupuje nielen značku Vaillant, ale aj Protherm. V oblasti predaja a servisu má Vaillant po celom Slovensku vybudovanú sieť 400 zmluvných obchodných firiem a spolupracuje s asi 400 vyškolenými servisnými technikmi. 

 

 

[späť]

Poštová 1, 811 06 Bratislava, Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69, keycommunications@keycommunications.sk

Copyright © 2010 keycommunications. Všetky práva vyhradené.