Aktuality

2014-03-04

Súčasné strechy si žiadajú moderné materiály

 

/Štúrovo, 4. marca 2014/ Strecha je korunou každej stavby. Dlhú životnosť jej zabezpečujú predovšetkým kvalitné materiály použité na jej realizáciu, ale aj správna aplikácia a dôslednosť pokrývačskej firmy. Pre zvýšenie kvalifikácie pokrývačských firiem organizuje spoločnosť Icopal pravidelné školenia. Už 20. ročník teoreticko-praktického seminára sa uskutočnil 26. februára v Nitre – Dražovciach.

„Cieľom tohtoročného školenia bolo predstavenie aktuálnych noviniek značky Icopal na trhu. Okrem teoretických poznatkov o jednotlivých výrobkoch sa účastníci prostredníctvom niekoľkých praktických ukážok tiež dozvedeli, ako naše materiály správne aplikovať na strechu. Pokrývačom sme ukázali, že svet hydroizolácií sa nepohybuje len okolo tradičných pásov. Súčasné strechy si totiž vyžadujú moderné materiály,“ povedal Ing. Rastislav Šmehyl, obchodný manažér Icopal a.s. 

Školenia sa zúčastnilo viac ako 130 pokrývačov_upravené.jpg

 

Trendy v oblasti hydroizolácie striech

Možnosť získať aktuálne informácie o novinkách spoločnosti Icopal a trendoch v oblasti hydroizolácií striech pritiahla do Nitry viac ako 130 zástupcov realizačných firiem. Program tohtoročného školenia bol veľmi pestrý a pútavý. V úvode seminára boli prezentované prednosti parotesných asfaltovaných pásov VEDAGARD Multi a VEDAGARD Multi Plus. Produktový manažér spoločnosti Icopal, Ing. Jaroslav Vaňo, upriamil pozornosť na ich široké možnosti využitia na rôzne povrchy, odolnosť proti prešliapnutiu, stabilitu v ploche či čistú a rýchlu pokládku. Účastníci získali počas prednášky tiež množstvo užitočných informácií o mPVC fólii Monarplan či sanačných pásoch Speed Syntan SBS. „Pri starej technológii s použitím kombinácie perforovaného oxidovaného pásu a modifikovaného pásu, neexistovala dlhoročná záruka zachovania mikroventilačných vlastností. Navyše, aplikácia týchto pásov bola pomerne náročná. Výhody technológie Speed Syntan SBS spočívajú predovšetkým vo viacročnej mikroventilačnej a hydroizolačnej funkčnosti a taktiež v komfortnosti a rýchlosti aplikácie,“ vymenoval prednosti technológie J. Vaňo.

 

Zaujímavé praktické ukážky

Účastníci školenia mohli prednosti jednotlivých výrobkov spoznať aj prostredníctvom praktických ukážok. Aplikační technici im napríklad predviedli, ako aplikovať fóliu Monarplan na priemyselnú plochú strechu z trapézového plechu so zateplením či ako rekonštruovať strechu bez tepelnej izolácie technológiou tepelne aktivovateľných pásov Speed Syntan SBS. Súčasťou ukážok bolo aj riešenie detailu fóliou Monarplan či rekonštrukcia plochej strechy so zateplením bez použitia mechanického kotvenia. Produktový manažér Ing. Pavol Pekar pokrývačom zas opísal prednosti novej krytiny s 3D efektom Icopal 3D® Gardener a názorne predviedol, ako možno krytinu jednoducho aplikovať na šikmú strechu. „Icopal 3D® Gardener je asfaltovaný pás modifikovaný SBS kaučukom s nosnou vložkou zo sklenenej rohože spevnenej sklenenou mriežkou. Okraje pásu sú pozdĺžne pokryté silikónovou fóliou, ktorá sa počas aplikácie odstráni, čím sa vytvorí samolepiaci spoj. Asfaltová krytina je maximálne vodotesná, odolná proti mechanickému poškodeniu a tiež UV žiareniu. Má široké možnosti využitia najmä v záhradnom staviteľstve,“ opísal krytinu P. Pekar. Prítomní pokrývači si mohli prácu s jednotlivými produktmi vyskúšať aj sami. Na záver si každý účastník odborného školenia odniesol osvedčenie o jeho absolvovaní. 

Aplikácia fólie Monarplan na priemyselnú plochú strechu z trapézového plechu so zateplením_upravené.jpg

 

Foto: Icopal a.s.

 

O spoločnosti Icopal a. s.

Spoločnosť Icopal, a. s., nadviazala na úspechy štúrovského výrobného závodu JCP Izolácie, a. s. Ten bol známy aj za hranicami Slovenska vďaka vyše tridsaťročnej tradícii vo výrobe a obchode s asfaltovými hydroizolačnými a strešnými materiálmi. V júli roku 2000 sa výrobná prevádzka v Štúrove stala súčasťou skupiny Icopal, ktorá je lídrom vo výrobe hydroizolácií v Európe i vo svete s vyše 160 ročnou minulosťou. Má výrobné závody v Európe a Severnej Amerike, ktoré dodávajú kompletný sortiment výrobkov pre ploché i šikmé strechy, strešné záhrady a spodné stavby. Skupina Icopal sa rozrástla a akvizíciou získala spoločnosť Vedag. Koncern Icopal v súčasnosti zastrešuje obe značky. 

 

 

Galéria

 

 

 

 

[späť]

Poštová 1, 811 06 Bratislava, Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69, keycommunications@keycommunications.sk

Copyright © 2010 keycommunications. Všetky práva vyhradené.