Aktuality

2014-02-25

Sú Vaše okná dobre oblečené?

 

/Bratislava 25. februára 2014/ Keď je vonku chladnejšie počasie, automaticky siahneme po teplejšom kabáte či bunde, aby nás zahriali. Málokomu však napadne myšlienka, že ak do teplejšieho  šatu oblečieme okná, môžeme šetriť energiu.

Je úplne prirodzené, že v nepriaznivom počasí si na prechádzku oblečieme teplý kabát alebo bundu. Ak je nám chladno doma, oblečieme si teplý sveter alebo si trošku prikúri-me. Počas večerov sa naše domovy zdajú chladnejšie a chlad nás láka siahnuť po termos-tate. Pritom na udržanie tepla počas chladných dní a večerov stačí stiahnuť rolety. To sa týka najmä strešných okien s dvojitou plisovanou roletou FHC, ktorá udrží teplo v miest-nosti, vďaka zabudovanej vrstve izolačného materiálu.

 „Inštalovať dvojitú plisovanú roletu na strešné okná je ozaj dobrý nápad. Hliník medzi dvoma vrstvami skladaného materiálu zvyšuje izoláciu. Vďaka tomu sa zvyšuje teplota teplého vzduchu v miestnosti. V prípade, že je roleta úplne zatiahnutá, pomáha udržiavať teplotu v miestnosti. Preto sa budete v miestnosti cítiť príjemnejšie aj keď je vonku chladno,” hovorí Tomáš Švec, produktový manažér spoločnosti VELUX.

 

Multifunkčné rolety, ktoré šetria energiu

Úplne stiahnutá dvojito plisovaná roleta zlepšuje izoláciu strešného okna až o 34 %, vďaka čomu zabraňuje tepelným stratám. Okrem šetrenia energie prináša táto roleta aj ďalšie výhody. Dokáže zatemniť miestnosť. Vyznačuje sa atraktívnym vzhľadom, ktorý vytvára štruktúra záhybov. Možno ju nastaviť podľa potreby. Roletu možno ovládať hornou i spod-nou ovládacou lištou a nastaviť ju v ľubovoľnej pozícii, napr. aj uprostred okna. Efektívne tak možno zabrániť prenikaniu ostrých slnečných lúčov či zvedavých pohľadov susedov. Pritom všetkom roleta prepúšťa svetlo.

 

ŠPECIÁLNE TIPY: Jarná očista strešných okien 

Radí Ing. Tomáš Švec, produktový manažér spoločnosti VELUX

Odstráňte nečistoty okolo okien

„Koniec zimy je ideálny čas presvedčiť sa, či sú odkvapy a okolie okien čisté od ne-čistôt, ktoré sa tam mohli dostať spolu s dažďom alebo snehom. Tak zabezpečíte, že dážď prípadne topiaci sa sneh budú môcť bezpečne odtekať okolo okna.“

Umyte okenné tabule a rámy 

”Jarné slnečné lúče nám lepšie odhalia usadený prach a nečistoty na okennej tabuli. Aby ste si mohli denné svetlo a výhľad lepšie vychutnať, je dobré sa pustiť do jarnej očisty strešných okien. V prípade prachu alebo nečistoty okná umyjeme bežným sapo-nátom zriedeným vo vode. Umývanie je pritom jednoduché, krídlo okna sa dá otočiť o 160 stupňov, zaistiť západkou a jednoducho umyť zvnútra.” 

Vyčistite vzduchový filter

„Ventilačná klapka má zabudovaný vzduchový filter, ktorý sa môže vybrať a vyprať v saponáte. Filter jednoducho vyberiete, ak otočíme krídlo okna do polohy na umývanie. Umiestnený je v hornom krycom diele rámu okna.“

Skontrolujte tesnenie okna

”Gumené tesnenie medzi rámom a krídlom okna zabraňuje prieniku vzduchu. Životnosť tesnenia závisí od toho, ako často sa okno otvára a zatvára a od ďalších faktorov. Životnosť tesnenia môžete predĺžiť, ak ho aspoň raz ročne pretriete silikónom. Ak máte tesnenie na okne viac ako 10 rokov, stratilo už pružnosť a vyschlo. Okno môže prefukovať a tesnenie je nutné vymeniť.“ 

 

Poznámka na okraj:

Skupina VELUX predstavila dvojitú plisovanú roletu v deviatich rôznych farebných preve-deniach. Dvojito plisovaná roleta s vnútornou hliníkovou vrstvou má v sebe zakomponova-nú látku so zatemňujúcim účinkom. Ovládanie spodnou i hornou lištou umožňuje flexibilné nastavenie rolety kdekoľvek na okne. Roletu možno rýchlo a jednoducho pripevniť na strešné okno vďaka patentovanému systému Pick&Click!®. Optimálny tepelný komfort v miestnosti dosiahnete kombináciou dvojito plisovanej rolety s vonkajšou markízou alebo roletou. Kombinovať ju možno aj so sieťkou proti hmyzu VELUX.

 

V prípade otázok kontaktujte:

Monika Vilkovská
Key Communications, s. r. o.
Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69 
Mobil: +421 905 395 067
monika.vilkovska@keycommunications.sk

 

O skupine VELUX

Nadnárodná skupina VELUX vytvára lepšiu kvalitu života prostredníctvom prísunu denného svetla a čerstvého vzduchu cez strechu. Produktový program VELUX obsahuje širokú škálu strešných okien a svetlíkov, spolu s riešeniami pre ploché strechy. Skupina tiež dodáva mnoho druhov roliet, žalúzií, montážnych doplnkov, výrobky pre diaľkové ovládanie a so-lárne kolektory pre inštaláciu na strechách. 

Spoločnosť VELUX má výrobné závody v 11 krajinách a obchodné zastúpenie takmer v 40 krajinách sveta. Značka VELUX je jednou z najsilnejších značiek v celosvetovom sektore stavebných materiálov a výrobky VELUX sú predávané po celom svete. Spoločnosť za-mestnáva okolo 10 000 zamestnancov. Centrála spoločnosti sídli v Hoersholme v Dánsku. Viac informácií získate na www.velux.sk.

 

Dvojito plisovaná roleta zlepší izolačné vlastnosti okna, navyše je nastaviteľná v akejkoľvek pozícii okna. Môžete si tak zatemniť miestnosť, ako potrebujete.

foto_1_uprevené.jpg

 

Dvojito plisovaná roleta má na vnútornej strane hliníkovou vrstvu, ktorá zlepšuje jej te-pelno-izolačné vlastnosti. Vyberať môžete z 9 farieb.

foto_2_upravené.jpg

 

 

 

Galéria

 

 

 

 

[späť]

Poštová 1, 811 06 Bratislava, Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69, keycommunications@keycommunications.sk

Copyright © 2010 keycommunications. Všetky práva vyhradené.