Aktuality

2014-02-24

Danfoss na veľtrhu prezentoval skutočné úspory

 

/Bratislava, 24. februára 2014/ Spoločnosť Danfoss na tohtoročnom veľtrhu Aqua-therm Nitra predstavila výsledky projektu výmeny termostatických hlavíc v bytovom dome na Estónskej ulici v Bratislave. Projekt je dôkazom, že pomerne nízka investícia do inteligentných termostatických hlavíc má rýchlu návratnosť. Samozrejmosťou bolo predstavenie ďalších technologicky i dizajnovo vyspelých riešení pre efektívne vykurovanie a prívod teplej vody.


Spoločnosť Danfoss tradične prezentovala finančne nenáročné riešenia ako ušetriť a efektívne vykurovať. Technologicky prepracované produkty spoločnosti na reguláciu vykurovacej sústavy môžu znížiť náklady na vykurovanie až do výšky 46 %. Počiatočná výška investície a jej návratnosť je pritom veľmi priaznivá v porovnaní s ostatnými investíciami do obnovy domu. Efektivitu výrobkov potvrdil aj projekt výmeny radiátorových hlavíc za programovateľné termostatické hlavice living eco® v bytovom panelovom dome na Estónskej ulici v Bratislave. „Veľtrh Aqua-therm znamenal pre nás významnú príležitosť odprezentovať odbornej verejnosti skutočné úspory, ktoré obyvateľom bytových i rodinných domov môže priniesť výmena tradičných hlavíc za programovateľné termostatické hlavice,“ hovorí Dušan Lašák, obchodný zástupca spoločnosti Danfoss.

 

Bytový dom Estónska: úspory 23,6 %

Obyvatelia bytového domu na Estónskej ulici vymenili radiátorové hlavice za programovateľné termostatické hlavice living eco® ešte pred zateplením obvodového plášťa paneláku. Koncom roka 2011 do ich bytov nainštalovali 144 moderných hlavíc. Skutočné náklady na tepelnú energiu v paneláku sa v roku 2012, teda rok po inštalácii, znížili o 23,6 %, čím ušetrili takmer 6 800 eur. Domácnosti energiu využívajú, iba keď ju potrebujú. Preto má pomerne nízka investícia do inteligentných termostatických hlavíc rýchlu návratnosť v horizonte dvoch až piatich rokov. 

 

Kompletná ponuka termostatických hlavíc

Počas veľtrhu mali návštevníci možnosť pozrieť sa bližšie nielen na hlavice living eco®, ale aj kompletnú ponuku elektronických termostatických hlavíc living by Danfoss.  Hlavice predstavujú najúčinnejšie riešenie pre bezstarostnú reguláciu vykurovania v byte, rodinnom dome či komerčnej prevádzke. Výhodou hlavíc living by Danfoss je nielen ich komfortné ovládanie, ktoré stačí jednorazovo nastaviť, ale aj nadčasový vzhľad. Výmenou starých termostatických hlavíc za elektronické termostatické hlavice living by Danfoss môžete ušetriť až 23 % využívanej energie. Výmenou starých manuálnych ventilov za nové výrobky living by Danfoss možno dosiahnuť ešte väčšie úspory, a to až do výšky 46 %. 

 

Inteligentný termostat s nadčasovým dizajnom

Tradične sa prezentovali systémy podlahového vykurovania DEVI. Pozornosť pútal najmä dotykový termostat na reguláciu elektrického podlahového vykurovania DEVIreg™ Touch s moderným dizajnom a jednoduchým ovládaním. V exkluzívnom prevedení s čiernym rámom je zaradený medzi najatraktívnejšie programovateľné regulátory na trhu. Termostat s podsvieteným dotykovým displejom nielen skvelo vyzerá, ale zároveň znižuje náklady na vykurovanie, a to až o 20 %. Vysoká energetická účinnosť sa dosahuje vďaka presnej kontrole teploty v miestnosti a ďalšími funkčnými prvkami, akým je napríklad funkcia rozpoznania otvoreného okna. Termostat možno naprogramovať tak, aby flexibilne reagoval na zmeny moderného pracovného života. Jedným tlačidlom možno aktivovať dovolenkový program – na zvolený čas, kedy rodina trávi čas mimo svojho domova.

 

Nové bytové výmenníkové stanice pre úspory

Spoločnosť predstavila aj nové bytové výmenníkové stanice Danfoss EvoFlat s kompletnou izoláciou pre decentralizované vykurovacie systémy. Pričom všetky prvky systému sú navrhnuté a vyrobené spoločnosťou Danfoss. Stanice sú konštruované pre montáž na stenu alebo pre zabudovanie do výklenku. Stanica má nižšie tepelné straty až o 25% oproti klasickému riešeniu. Koncový zákazník dosiahne ďalšie úspory energií vďaka individuálnemu rozhodovaniu o odbere množstva energie, zároveň získava aj optimálny komfort pri používaní stanice.

 

 

Viac informácií nájdete na www.sk.danfoss.com a www.devi.sk

V prípade otázok kontaktujte:

 

Katarína Dudáková

Key Communications, s. r. o.

Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69 

Mobil: +421 910 967 741

katarina.dudakova@keycommunications.sk

 

O spoločnosti Danfoss

Dánska spoločnosť Danfoss má najdlhšie skúsenosti s vývojom a výrobou termostatických hlavíc. Výrobky z portfólia spoločnosti Danfoss, ktoré sú známe a vyhľadávané vo viac ako 100 krajinách sveta, pomáhajú vykurovať domácnosti, úrady, chladiť potraviny a riadiť výrobné linky. Spoločnosť založil Mads Clausen v roku 1933 pod názvom Danish Refrigeration a Apparat-Fabrik. V roku 1946 bola spoločnosť premenovaná na Danfoss A/S. Dnes výrobné kapacity spoločnosti tvorí 53 závodov v 22 krajinách. Od 50. rokov sa jej vývoj nezastavil a v súčasnosti patrí medzi najväčších výrobcov chladiarenskej a vykurovacej techniky v Európe.

 

 

 

 

[späť]

Poštová 1, 811 06 Bratislava, Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69, keycommunications@keycommunications.sk

Copyright © 2010 keycommunications. Všetky práva vyhradené.