Aktuality

2014-02-21

Vaillant obohacuje trh o viacero noviniek

 

/Skalica, 21. februára 2014/ Výstavisko Agrokomplex v Nitre privítalo na svojej pôde v dňoch 11. – 14. februára 2014 priaznivcov vykurovacej, klimatizačnej, ventilačnej a regulačnej techniky. Na 16. ročníku medzinárodného veľtrhu Aquatherm sa návštevníci mohli zoznámiť s najnovšími technológiami v oblasti vykurovania. Nechýbal na ňom ani najväčší výrobca inteligentných vykurovacích systémov pre domácnosti v Európe, značka Vaillant. Tá v tomto roku prichádza na slovenský trh hneď s niekoľkými zaujímavými a inšpiratívnymi novinkami. 

 „Tento rok je pre našu prémiovú značku Vaillant jubilejný. Vaillant je prvou značkou, ktorá bola použitá vo vykurovacej technike a ktorá je už 140 rokov lídrom a zároveň aj priekopníkom vo vývoji a inováciách v oblasti technológií vykurovania. Za všetky inovácie spomeniem tie prielomové: vyrobili sme prvý plynový ohrievač vody, prvý závesný kombinovaný kotol, prvé zeolitové tepelné čerpadlo. Aj v  tomto jubilejnom roku prichádzame na slovenský trh s novinkami, ktoré prinášajú užívateľom ešte väčší komfort, spoľahlivosť a bezpečnosť. Vyššia účinnosť nových výrobkov umožní zákazníkom skrátiť návratnosť investície do kúrenia a následne šetriť náklady na energiu potrebnú na kúrenie, resp. chladenie či vetranie oveľa výraznejšie než kedykoľvek predtým,“ hovorí Ing. Ján Vaško, obchodný riaditeľ Vaillant Group Slovakia. 

 

Nová generácia kondenzačných kotlov

Značka Vaillant rozširuje svoje portfólio o nové, výkonnejšie a účinnejšie kondenzačné kotly. Najnovšími prírastkami medzi závesnými kondenzačnými kotlami sú ecoTEC pro a ecoTEC plus s  množstvom nových funkcií, ktoré pomáhajú optimalizovať prevádzku a prispievajú k zvýšeniu užívateľského komfortu. „Okrem vylepšených funkcií majú nové kotly ecoTEC vyššiu účinnosť, nadčasový dizajn a užívateľom prinesú značné úspory na energiách hlavne vďaka zvýšenému modulačnému rozsahu, perfektnej regulácii a v neposlednej rade aj použitím vysokoúčinného čerpadla. Navyše, ich obsluha je nenáročná a ovládanie intuitívne,“ popisuje kotly J. Vaško. Aj samotná montáž a údržba je jednoduchšia. Nové modely ecoTEC pro/plus neslúžia len na vykurovanie, ale aj prípravu teplej vody. Ich súčasťou je aj nový  Aqua-Condens-System, prostredníctvom ktorého kotly pripravujú aj teplú vodu v kondenzačnom režime. Oba kotly sa dajú navyše kombinovať so solárnym systémom.

 

Kotly pre rôzne typy objektov

Inovácie sa nevyhli ani radu stacionárnych kondenzačných kotlov. Na výstave upútal návštevníkov nový dizajn kotlov ecoCOMPACT so vstavaným zásobníkom s vrstveným ukladaním teplej vody a auroCOMPACT so vstavaným solárnym zásobníkom teplej vody. Kotly používajú nový inovatívny systém modulácie, ktorý znižuje spotrebu energie a emisií a tiež nové vysoko účinné čerpadlo. Aj tieto kotly pripravujú teplú vodu v kondenzačnom režime. Značka Vaillant však nepatrí len k výrobcom kotlov pre byty a rodinné domy. Sortiment sa aktuálne rozšíril aj o kotly väčších výkonov ecoTEC plus 80–120 kW, ktoré sú určené pre kotolne bytových domov či priemyselných a obchodných objektov. Používajú sa do kaskádových systémov, v ktorých kaskáda tvorená šiestimi kotlami môže zabezpečiť celkový výkon až 720 kW. Pre optimálne využitie miesta môže byť kaskáda namontovaná do jedného radu alebo dvoch radov s kotlami otočenými chrbtom k sebe. 

Kaskada kotlov ecoTEC plus 80-120 kW namontovana do jedneho radu (Vaillant)_upravené.jpg

 

Nové tepelné čerpadlá typu vzduch/voda

Na veľtrhu Aquatherm 2014 v Nitre vystavovala značka Vaillant aj dve nové tepelné čerpadlá typu vzduch/voda. Prvým z nich je monoblokové tepelné čerpadlo aroTHERM, ktoré slúži v zime na vykurovanie, v letnom období na aktívne chladenie. „Systém sa skladá z jednotky pre vonkajšiu inštaláciu a vnútorných modulov pre pripojenie čerpadla do vykurovacieho systému, prepojenie so zásobníkom na ohrev vody, či iným záložným zdrojom tepla. Okrem množstva zaujímavých funkcií vyniká vysokým COP, jednoduchou inštaláciou a tichou prevádzkou. Zákazníci určite ocenia aj jednoduchý spôsob obsluhy s prehľadným a zároveň intuitívnym ovládaním,“ dopĺňa prednosti čerpadla Ján Vaško. Druhou novinkou je tepelné čerpadlo na prípravu teplej vody aroSTOR, ktoré je dokonalým doplnkom vykurovacích systémov, v ktorých inštalované kotly nepripravujú teplú vodu. Súčasťou tepelného čerpadla je vstavaný 290 l bivalentný zásobník, ktorý zohreje vodu pomocou kompresora až na teplotu 60 °C. V porovnaní s plynovým kondenzačným kotlom je príprava teplej vody s týmto tepelným čerpadlom omnoho ekonomickejšia, a to až o 40 %. 

Vaillant na Aquatherm 2014 (1)_upravené.jpg

 

Značka určujúca trendy vo vykurovaní

Pre tých, čo sa chystajú stavať nový dom alebo rekonštruovať ten starý, a potrebujú moderný spôsob vetrania, prináša Vaillant centrálnu vetraciu jednotku s rekuperáciou tepla recoVAIR. Jednotka recoVAIR odvádza odpadový vzduch von z domu, ale nie teplo. Monitoruje kvalitu ovzdušia a aj citliví ľudia, ktorí trpia alergiou, môžu znovu ľahko dýchať. Tento ventilačný systém využíva až 95 % tepla z odpadového vzduchu aj pri veľmi nízkych vonkajších teplotách až do -7 °C. Táto hodnota je najvyššia, ktorú možno so súčasnou technológiou dosiahnuť. „Pri vývoji a výrobe nových vykurovacích technológií sa snažíme byť vždy o krok dopredu pred ostatnými. Na Slovensko prinášame najnovšie trendy a dôkazom, že tvoríme budúcnosť vo vykurovaní je aj nové tepelné čerpadlo zeoTHERM. Ide o najmodernejší systém na trhu, ktorý využíva jedinečné termodynamické vlastnosti materiálu zeolit v kombinácii s kondenzačným kotlom a solárnymi kolektormi,“ zdôrazňuje Ján Vaško. Na výstave pútala pozornosť aj kogeneračná jednotka ecoPOWER. Ide o systém na kombinovanú výrobu elektrickej energie a tepla so schopnosťou fungovať na zemný plyn, bioplyn alebo LPG. Kogeneračná jednotka pracuje efektívne s účinnosťou až 90 %. 

 

Viac informácií o produktoch značky Vaillant získate na www.vaillant.sk.

 

O značke VAILLANT

Firmu Vaillant založil v roku 1874 Johan Vaillant, Spoločnosť Vaillant sa postupne stala jedným z najväčších výrobcov vykurovacej techniky v Európe, ktorej sa podarilo počas celej svojej existencie predať viac ako 40 miliónov spotrebičov. Samostatné obchodné zastúpenie spoločnosti na Slovensku vzniklo po rozdelení Československa v roku 1993. V roku 2001 sa spoločnosť Vaillant stala súčasťou skupiny Vaillant Group, ktorá zastrešuje osem významných výrobcov vykurovacích zariadení v Európe, na Slovensku aj výrobcu kotlov Protherm. Značku VAILLANT zastupuje na Slovensku  spoločnosť Vaillant Group Slovakia, s.r.o. so sídlom v Skalici. V oblasti predaja a servisu má značka Vaillant vybudovanú sieť 200 zmluvných obchodných firiem po celom Slovensku a spolupracuje s asi 400 vyškolenými servisnými technikmi.

 

 

Galéria

 

 

 

 

[späť]

Poštová 1, 811 06 Bratislava, Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69, keycommunications@keycommunications.sk

Copyright © 2010 keycommunications. Všetky práva vyhradené.