Aktuality

2014-02-20

Opätovný nárast výroby kotlov v Protherm Production

/Skalica, 20. februára 2014/ Výroba kotlov ani v čase krízy nestagnuje. V súčasnosti sa do popredia čoraz viac dostávajú najmä rekonštrukcie bytov a rodinných domov a výmena starých kotlov za nové. V skalickom závode Protherm Production sa v minulom roku vyrobilo viac ako 373 000 kotlov. V porovnaní s rokom 2012 ide o nárast približne o 20 000 kusov.

„Napriek tomu, že rok 2013 bol pre nás skôr stabilizačný a žiadny rapídny nárast sme neočakávali, podarilo sa nám výrobu zefektívniť a množstvo kotlov opäť navýšiť. Hranicu 400 000 sme síce zatiaľ nepokorili, ale určite sa o to pokúsime v roku 2014,“ zdôrazňuje Ing. Peter Kuba, riaditeľ spoločnosti Protherm Production.

Zavedenie systému pre zrýchlenie procesov vo výrobe

Aby sa zlepšila produktivita práce v podniku a zrýchlili sa procesy vo výrobe, zaviedol sa minulý rok v závode Vaillant Group Production System (VPS). Ide o nový systém orientovaný na samotnú výrobu a jej neustále zlepšovanie. Optimalizácia procesov by mala postupne viesť k zvýšeniu celkovej výkonnosti podniku. „Cieľom tohto systému je vtiahnuť do zlepšovania procesov samotných ľudí z výroby. Chceme im dať možnosť vyjadriť sa a vypočuť si ich nápady ako zlepšiť výrobné procesy, keďže sa pri svojej práci stretávajú s rôznymi ťažkosťami či problémami,“ hovorí P. Kuba. Prvým z projektov v rámci VPS v skalickom závode bola optimalizácia interných logistických činností.

Spustenie logistického centra

Rok 2013 sa v spoločnosti Protherm Production niesol aj v znamení spustenia prevádzky nového logisticko-distribučného centra. Výška tejto investície sa vyšplhala na 2,3 milióna eur. K potrebe posilniť logistické činnosti a logistiku dcérskych spoločností skupiny Vaillant došlo z dôvodu posilnenia výrobných kapacít v závode Protherm Production. Pôvodný sklad s rozlohou 7 000 štvorcových metrov sa rozšíril o ďalších 5 000 m2. „Spustením centra sa dosiahla konsolidácia logistických tokov do jednotlivých krajín v regióne s väčšou dostupnosťou produktov a kratším časom dodávky. Zároveň sa zefektívnilo skladovanie a podarilo sa nám znížiť celkové náklady. V tomto roku sa chceme zamerať predovšetkým na skvalitnenie zákazníckeho servisu, aby dodávka kotlov ku konečnému spotrebiteľovi prebiehala hladko a trvala čo najkratšie,“ predstavuje plány spoločnosti P. Kuba.

 

O spoločnosti Protherm Production

Protherm Production je členom skupiny Vaillant Group, ktorá je popredným výrobcom kotlov značiek Vaillant, Protherm, Saunier Duval, Bulex, DemirDöküm, Glow Worm a Hermann. V skalickom závode sa vyrábajú kotly pre trhy v 24 krajinách Európy, Ázie aj Afriky. 

East Hub je distribučno-logistickým centrom kotlov skupiny Vaillant pre strednú a východnú Európu s rozlohou 12 000 m2. Prostredníctvom centra sa výrobky skupiny Vaillant dostanú na trhy Slovenskej republiky, Českej republiky, Maďarska, Poľska, Rumunska, Ukrajiny, Ruska, do krajín bývalej Juhoslávie, ale aj do krajín, kde nemá Vaillant Group priame zastúpenie. Prevádzkovateľom logistického centra je Protherm Production. 

 

 

 

[späť]

Poštová 1, 811 06 Bratislava, Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69, keycommunications@keycommunications.sk

Copyright © 2010 keycommunications. Všetky práva vyhradené.