Aktuality

2014-02-10

Študenti môžu zmeniť trendy v dizajne kúpeľní

 

/Brno 10. februára 2014/ Študenti na vysokých technických a umeleckých školách a univerzitách v Českej a Slovenskej republike majú opäť príležitosť ukázať svoju kreativitu v rámci medzinárodnej študentskej súťaže Axor H2O story. Budúci architekti a dizajnéri sa môžu do konca mája prihlásiť do súťaže a získať cenné skúsenosti pre ďalší profesionálny rast. Témou aktuálneho 3. ročníka je kúpeľňa pre hromadné sprchovanie.

Voda v dizajne 
Spoločnosť Hansgrohe sa rozhodla pokračovať v úspešnej študentskej súťaži Axor H2O story. Aj tento rok pripravila pre výhercu atraktívne ceny: fyzickú realizáciu najlepšieho návrhu a zaujímavú týždennú stáž v nemeckom centre pre vývoj a výrobu nových výrobkov Axor. Pokračovanie súťaže podporili predchádzajúce dva úspešné ročníky, ktoré priniesli nové nápady a inšpirácie pre ďalší vývoj dizajnu kúpeľní. 

Inovácie a budúce trendy
Spoločnosť Hansgrohe, ktorá je lídrom v oblasti technologických inovácií a dizajnových riešení priestorov dennej hygieny, očakáva v tomto ročníku pokračovanie otvoreného dialógu a konfrontáciu názorov mladej generácie na tému voda v architektúre a dizajne. „Nová vlna budúcich architektov a interiérových dizajnérov zohráva dôležitú úlohu v procese inovácií a pri udávaní budúcich trendov. Súťaž je pre študentov veľkou príležitosťou získať nové skúsenosti a zapísať sa svojou kreativitou medzi odbornou verejnosťou,“ hovorí Ladislav Grebec, konateľ spoločnosti Hansgrohe.

Úlohou študentov je spracovať tému vody a kúpeľne z architektonického hľadiska. Témou aktuálneho ročníka je „TEAM-MATE“, teda kúpeľňa pre hromadné sprchovanie, napríklad v športových centrách, školách, či komunitných centrách, ktorá zaistí úsporu vody, ľahkú obsluhu a čistenie a zároveň myslí na zachovanie potrebnej intimity. „Hlavným kritériom je funkčnosť, kreativita, výnimočnosť a uskutočniteľnosť návrhu,“ približuje hlavnú myšlienku zadania L. Grebec. 

Víťaz hlasovania odbornej poroty
Absolútneho víťaza tretieho ročníka súťaže Axor H2O story vyberie odborná porota. Víťaz bude mať jedinečnú možnosť predstaviť svoj súťažný návrh vo fyzickej podobe počas vyhľadávaného dizajnového podujatia Designblok 2014 v Prahe. Zároveň získa týždennú stáž v nemeckom centre vývoja a výroby nových výrobkov značky Axor.

Víťaz on-line hlasovania
Atraktívna týždenná stáž Axor čaká aj na víťaza, ktorý vzíde z hlasovania verejnosti. Autor návrhu s najvyšším počtom hlasov, ktoré získa počas on-line hlasovania na webovej stránke www.h2ostory.sk, bude mať jedinečnú možnosť vidieť proces tvorby novej dizajnovej kolekcie Axor.

O najlepšom návrhu, ktorý bude fyzicky predstavený verejnosti na prestížnej výstave Designblok 2014 v Prahe, rozhodne odborná porota. Všetky prihlásené návrhy, ktoré splnia súťažné podmienky, budú zverejnené v júni na súťažnej stránke www.h2ostory.sk. Na tejto stránke bude môcť hlasovať o najlepšom návrhu aj široká verejnosť. On-line hlasovanie sa skončí 31. 08. 2014. 

Ako sa zapojiť do súťaže
Do súťaže sa môžu prihlásiť študenti vysokých škôl s odborným zameraním na architektúru, stavebníctvo, dizajn a výtvarné umenie. Každý účastník sa musí zaregistrovať vyplnením registračného formulára na webovej stránke www.h2ostory.sk, a to odo dňa vyhlásenia súťaže 1. 2. až do 31. 5. 2014. Študenti musia svoje práce odovzdať najneskôr do 31. 5. 2014 do 16.00 hod. v elektronickej podobe. 

Výsledky súťaže budú oficiálne zverejnené na slávnostnom vyhlásení výsledkov počas výstavy Designblok 2014 v Prahe.

Členovia medzinárodnej odbornej poroty:

Jaroslav Wertig (CR)
Jerry Koza (CR)
Rudolf Netík (CR)
Kalin Cakov (SK)
Viktor Šabík (SK)

Za vyhlasovateľa:

Manuel Züfle
Matej Šišolák
Ladislav Grebec

 

Viac informácií nájdete na www.h2ostory.sk

 

Kontakt pre média:

Katarína Dudáková
Key Communications, spol. s r. o.
PR consultant
Michalská 3, 811 01 Bratislava 
tel.: +421 910 967 741
e-mail: katarina.dudakova@keycommunications.sk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[späť]

Poštová 1, 811 06 Bratislava, Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69, keycommunications@keycommunications.sk

Copyright © 2010 keycommunications. Všetky práva vyhradené.