Aktuality

2013-12-19

Zdokonalená exteriérová fólia – EXOFOL PX

 

/Bratislava, 19. decembra 2013/ Požiadavky na nové výrobky ustavične stúpajú, zákazníci vyhľadávajú materiály s mimoriadnymi vlastnosťami. Vzhľadom k tomu vyvíja RENOLIT SE vo vzájomnej spolupráci so zákazníkmi, partnermi a inštitúciami neustále nové výrobky pre budúcnosť.

RENOLIT_Motiv_EXOFOL_PX (1)_upravené.jpg

Exteriérová fólia bez zmäkčovadiel

Ponuka spoločnosti RENOLIT SE sa rozširuje o nový typ fólie RENOLIT EXOFOL PX. Nový člen produktového radu má vylepšené všetky materiálové vlastnosti, ktoré zvyšujú významne odolnosť proti poveternostným vplyvom a predlžujú aj životnosť fólie. 

Kolekcia RENOLIT EXOFOL PX obsahuje v súčasnosti 26 drevodekorov a jednofarebných fólií. Nechýbajú v nej populárne dekory ako Golden Oak, Sherwood G, Piedmont A, tak ani trendové drevodekory Siena, Winchester, Teresina, Wisconsin. Medzi jednofarebnými fóliami nájdete sivé i zelené tóny, ďalej biele, krémovobiele. Táto ponuka sa bude postupne rozširovať. 

Kľúčom k vylepšeným vlastnostiam je inovovaný návrh a patentová konštrukcia tejto fólie a všetkých jej štyroch rozhodujúcich zložiek, z ktorých sa skladá:

Základná fólia používa nové a vylepšené suroviny bez PVC zmäkčovadiel. V klasických receptúrach hrá totiž migrácia zmäkčovadiel dôležitú úlohu v degradácii produktu. Elimináciou týchto zmäkčovadiel sme podstatne zvýšili životnosť fólie.     

RENOLIT EXOFOL PX využíva špeciálne pre tento produkt vyvinutý akrylát, ktorý obsahuje efektívnejší UV absorbér, ktorého účinok nie je v tomto prípade ovplyvňovaný migráciou zmäkčovadiel. Transparentná vrstva z tohto akrylátu chráni nielen základnú fóliu, ale aj farebnú potlač na nej.     

RENOLIT EXOFOL PX používa ako v základnej fólii, tak aj v potlačových farbách kvalitnejšie farebné pigmenty. Tieto pigmenty výrazne redukujú vytváranie tepla a zabezpečujú farebnú stálosť produktu po dlhší čas.

Fólia RENOLIT EXOFOL PX je opatrená zo spodnej strany vrstvou primeru, ktorá počíta s použitím vhodného lepiaceho systému. Takto je možné používať rovnaký lepiaci systém pre všetky fólie z produktového radu RENOLIT EXOFOL. 

 

Garancia farebnej stálosti až 15 rokov

Vzorky fólií všetkých drevodekorov a farieb sú vystavované tisíce a tisíce hodín umelým klimatickým testom, ktorých intenzita je porovnateľná s dlhoročnými účinkami silného slnečného žiarenia pri meniacich sa poveternostných podmienkach. Jedným z najrozhodujúcejších testov pre dlhodobé zaťaženie je Xenotest, ktorý poskytuje informácie o odolnostiach fólií voči klimatickým podmienkam v zrýchlenom režime. Pri tomto teste sa pomocou svetelného oblúku vyrába denné svetlo, ktoré svojou skladbou zodpovedá prírodnému slnečnému svetlu. Pravidelné kropenie čistou vodou simuluje prívalové dažde. 

Okrem týchto laboratórnych testov testuje RENOLIT SE svoje fólie už dlhé roky aj vo voľnej prírode na mnohých miestach v Európe i v zámorí. Priebehy týchto testov sú pravidelne vyhodnocované prostredníctvom nezávislých inštitútov ako napr. Süddeutsche Kunststoff-Zentrum ( SKZ ) a zásadne vyhovujú príslušným RAL certifikáciám. Pre fóliu EXOFOL PX garantujeme v našich podmienkach farebnú stálosť v dĺžke až 15 rokov.  

 

Osvedčená technológia: SST – Solar Shield Technology

Ako všetky exteriérové fólie od firmy RENOLIT SE, tak aj fólia RENOLIT EXOFOL PX profituje zo známej technológie SST, tzv. technológie slnečného štítu. Vývoj tejto technológie bol podmienený faktom, že účinky intenzívneho slnečného žiarenia významne ovplyvňujú funkčnosť vonkajších prvkov stavby. Neustále sa meniaca teplota na povrchu profilov môže spôsobiť zmeny v tvarovej stálosti materiálu. Zvýšená absorpcia tepla môže viesť ku zmäkčovaniu profilu. Našou snahou je túto záťaž minimalizovať a zabezpečiť, aby teplota profilu neprekračovala 60 °C. Vďaka tejto technológii chráni exteriérová fólia profil okna pred nadmernou tvorbou tepla. Základná vrstva fólie obsahuje okrem iných aj pigmenty, ktoré sú schopné odrážať infračervenú časť slnečného žiarenia. Vďaka tomu sa výrazne redukuje tvorba tepla v profile o viac ako 10 °C. Odrážanie infračerveného žiarenia nechráni iba fóliu samotnú, ale aj vrstvu lepidla a taktiež aj profil bez ohľadu na to, či je vyrobený z bieleho alebo tmavého plastu. Tým sa zaisťuje stabilita tvaru profilov, okná i dvere si zachovávajú svoje polohy, energetická účinnosť celej konštrukcie sa zvyšuje.

 

Viac informácií získate na www.renolit.com

 

V prípade otázok kontaktujte:
Katarína Dudáková
Key Communications, s. r. o.
Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69 
Mobil: +421 910 967 741

 

Spoločnosť RENOLIT

Skupina RENOLIT patrí k popredným svetovým výrobcom kvalitných plastových fólií a príbuzných výrobkov pre technické aplikácie. Nezávislý rodinný podnik nastavuje už viac ako 65 rokov štandardy v oblasti kvality a inovácií a zamestnáva v súčasnosti okolo 4 500 zamestnancov vo viac ako 30 výrobných závodoch a predajných spoločnostiach. Značka RENOLIT je po celom svete synonymom technickej vyspelosti, moderného dizajnu výrobkov a partnerských služieb.

Plastové fólie RENOLIT možno použiť na zušľachtenie povrchu nábytku, stavebných prvkov a hi-fi výrobkov, na izolácie strešných a inžinierskych konštrukcií alebo na výstavbu bazénov. RENOLIT vyrába fólie a hadice na zdravotnícke použitie a recyklovateľné kompozitné dosky s prírodnými vláknami pre stavebný a automobilový priemysel. Okrem toho z fólií RENOLIT vznikajú výrobky pre organizáciu kancelárie, vybavenie interiérov motorových vozidiel, samolepiace výrobky pre grafický priemysel a výrobu etikiet a ďalšie technické výrobky.

 


 

[späť]

Poštová 1, 811 06 Bratislava, Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69, keycommunications@keycommunications.sk

Copyright © 2010 keycommunications. Všetky práva vyhradené.