Aktuality

2013-10-11

Víťazi Axor H2O story budú pri výrobe noviniek značky Axor

/Brno, 11. 10. 2013/  Matyáš Kočnar a Matej Varga, víťazi druhého ročníka medzinárodnej študentskej súťaže Axor H2O story, sa zúčastnia týždennej stáže v nemeckom centre vývoja a výroby nových výrobkov značky Axor. Matyáš Kočnar, ako víťaz hlasovania odbornej poroty získal tiež jedinečnú príležitosť predstaviť súťažný projekt vo fyzickej podobe na prestížnej akcii Designblok 2013 v Prahe.

Voda v dizajne, dizajn vo vode

Súťaž Axor H2O story, určenú predovšetkým pre študentov odborov architektúra, pozemné staviteľstvo, dizajn a výtvarné umenie, už po druhýkrát vyhlásila spoločnosť Hansgrohe. Úlohou študentov bolo spracovať tému vody v dizajne a dizajnu vo vode. „Voda má medzi živlami, ktoré stámilióny rokov tvarujú našu planétu, kľúčové postavenie. Rozhodli sme sa tento fakt obrátiť a študentov sme vyzvali, aby vodu skrotili, využili jej tvar a farbu,“ približuje hlavnú myšlienku zadania Ladislav Grebec, konateľ spoločnosti Hansgrohe. Výsledkom tvorivého procesu mal byť návrh kúpeľne, ktorá obracia pozornosť na principiálny prieskum vody a jej pôsobenia v architektonickom kontexte dizajnu kúpeľne.

Hodnotenie poroty

Práce študentov hodnotila medzinárodná porota, ktorej predsedal Ing. arch. Rudolf Netík. Členmi poroty boli aj Jerry Koza, Rudolf Netík, Jaroslav Wertig, Viktor Šabík. Vyhlasovateľov súťaže v porote zastupovali Matej Šišolák, Manuel Züfle, manažér pre výrobky značky Axor a Ladislav Grebec. O víťazných prácach sa rozhodovalo v troch kolách. Okrem architektonického riešenia kúpeľne zvažovala porota aj potenciál ďalšieho rozvoja projektu.

Víťazný návrh

Víťazom hlasovania odbornej poroty 2. ročníka Axor H2O story sa napokon stal Matyáš Kočnar z odboru priemyselného dizajnu na Vysokej škole umelecko-priemyselnej v Prahe. Predseda poroty zhodnotil jeho návrh KAMPA – nasledujúcimi slovami: „víťazný návrh Matyáša Kočnar presvedčil porotu silnou emóciou, čistým spracovaním a uskutočniteľnostou.“ Matyáš Kočnar, víťaz hlasovania odbornej poroty, získal možnosť predstaviť svoj projekt širokej verejnosti počas podujatia Designblok 2013 v Prahe.

HANSGROHE_4_upravené1.jpg

Víťaz on-line hlasovania

Možnosť prejaviť svoj názor dostala aj široká verejnosť v on-line hlasovaní, ktoré prebehlo od 8. 7. do 31. 08. na www.h2ostory.sk. Najviac hlasov verejnosti získala práca Nature & Relax od Matej Varga zo Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre.

HANSGROHE_5_upravené1.jpg

Slávnostné vyhlásenie

Slávnostné vyhlásenie cien 2. ročníka študentskej súťaže Axor H2O story sa uskutočnilo 10. 10. 2013 v Prahe počas ojedinelej akcie – slávnostného otvorenia priestorov exkluzívneho hausbótu pri príležitosti konania sa podujatia Designblok 2013.

Víťazný návrh podľa autora

Víťaz odbornej poroty 2. ročníka súťaže Axor H2O story: Matyáš Kočnar, Vysoká škola umelecko-priemyselná v Prahe KAMPA Návrh vane prepája tri funkcie. Umožňuje ranné prebudenie prechádzkou po vodnom chodníku v studenej vode, dennú hygienu v sprche sa dreveným roštom, okruhliakmi a kúpeľ. Dno vane je tvorené gumotextíliou. V strednej časti sa hydraulickým preliačením vytvorí hlboká vaňa.

KAMPA_Matyas_Kocnar_1_upravené1.png

Víťazný návrh on-line hlasovania podľa autora

Víťaz on-line hlasovania širokej verejnosti 2. ročníka súťaže Axor H2O story: Matej Varga, Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre Nature & Relax Kúpeľňa je určená nielen na očistu ale aj na oddych. Jej dominantou je bezsubstrátová vegetačná stena vysadená rôznymi izbovými rastlinami, ktoré zaručia vždy čerstvý vzduch pri kúpeli a relaxácii. Vyvoláva pocit pohody a spojenia s prírodou. Pri okne je drevené ležadlo s výhľadom na hlboký les, ktoré je určené na relax po kúpeli alebo čítanie obľúbenej knihy. Stenu vedľa zrkadla spestruje strom, ktorý symbolizuje život a harmonicky dotvára estetický dojem z kúpeľne, ako aj obrazy.

Viac informácií nájdete na www.h2ostory.sk.

 

Kontakt pre médiá:

Katarína Dudáková
Key Communications, spol. s r. o.
PR consultant
Michalská 3, 811 01 Bratislava
tel.: +421 910 967 741
e-mail: katarina.dudakova@keycommunications.sk

Bližšie informácie poskytne aj:

Radka Nováková
Hansgrohe CS s.r.o.
Dornych 47, 617 00 Brno
Tel.: +420 511 120 52
Fax: +420 511 120 599
e-mail: radka.novakova@hansgrohe.cz

Galéria

 

[späť]

Poštová 1, 811 06 Bratislava, Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69, keycommunications@keycommunications.sk

Copyright © 2010 keycommunications. Všetky práva vyhradené.