Aktuality

2013-11-26

Protherm Production: Spustenie nového logistického centra v Skalici/Skalica, 26. novembra 2013/ V súčasnom areáli výrobného závodu Protherm Production vyrástlo nové logisticko-distribučné centrum. Jeho výstavba prebiehala niekoľko mesiacov a bola ukončená vybavením skladových priestorov v závere minulého roka. K oficiálnemu spusteniu prevádzky „East Hub“ došlo v júni 2013, pričom výška investície sa vyšplhala na 2,3 milióna eur.


„Podarilo sa nám rozšíriť pôvodný sklad v Skalici s rozlohou 7 000 štvorcových metrov o ďalších 5 000 m2. Aktuálne je logistické centrum v plnej prevádzke, pričom skladové priestory sa ešte stále dopĺňajú o ďalšie produkty z portfólia skupiny Vaillant,“ hovorí Vladimír Výsmek, manažér logistického centra skupiny Vaillant. Hlavným cieľom tohto roka bolo spustenie prevádzky „East Hub“, v budúcom roku sa chce firma zamerať predovšetkým na skvalitnenie zákazníckeho servisu.


Konsolidácia logistiky a skrátenie času dodávky kotlov

K potrebe posilniť logistické činnosti a logistiku dcérskych spoločností skupiny Vaillant došlo z dôvodu posilnenia výrobných kapacít v závode Protherm Production. Spustením centra sa dosiahla konsolidácia logistických tokov do jednotlivých krajín v regióne s väčšou dostupnosťou produktov a kratším časom dodávky. K slovenskému zákazníkovi možno kotol doručiť už do 24 hodín. Zároveň sa zefektívnilo skladovanie a podarilo sa znížiť celkové náklady. „Situovanie nového centra „East Hub“ do Skalice bolo zo strany skupiny logickým krokom. Jednou z výhod bolo, že v tomto meste už sklad existoval, zároveň má Skalica skvelú polohu s optimálnou dostupnosťou trhov strednej a východnej Európy,“ konštatuje Vladimír Výsmek. Výstavbou logistického centra sa skupine Vaillant podarilo vybudovať most, ktorý efektívne spája jednotlivé trhy Európy.
 

Denne až 30 kamiónov

Priestory „East Hub“ slúžia k skladovaniu výrobkov portfólia skupiny Vaillant a následnému vychystaniu dodávok podľa požiadaviek zákazníkov. „Prostredníctvom logistického centra sa výrobky jednoducho dostanú na trhy Slovenskej republiky, Českej republiky, Maďarska, Poľska, Rumunska, Ukrajiny, Ruska, Chorvátska, Bosny a Hercegoviny, Srbska, ale aj do krajín, kde nemá Vaillant Group priame zastúpenie. Počas tohtoročnej najvyššej sezóny sme dokázali denne vyexpedovať až 18 kamiónov v rámci Slovenska a ďalších 12 kamiónov mimo územia našej krajiny. V budúcom roku bude tento počet naďalej narastať,“ zdôrazňuje V. Výsmek. Majiteľom logistického centra je Protherm Production, ktorého tím pracovníkov pracuje na riadení objednávok a zákaziek. Prevádzku skladu a dopravu do destinácií strednej a východnej Európy vykonáva externý provider, firma Fiege, s.r.o.


O spoločnosti Protherm Production

Protherm Production je členom skupiny Vaillant Group, ktorá je popredným výrobcom kotlov značiek Vaillant, Protherm, Saunier Duval, Bulex, DemirDöküm, Glow Worm a Hermann. V skalickom závode sa vyrábajú kotly pre trhy v 24 krajinách Európy, Ázie aj Afriky.

East Hub je distribučno-logistickým centrom kotlov skupiny Vaillant pre strednú a východnú Európu s rozlohou 12 000 m2. Prostredníctvom centra sa výrobky skupiny Vaillant dostanú na trhy Slovenskej republiky, Českej republiky, Maďarska, Poľska, Rumunska, Ukrajiny, Ruska, do krajín bývalej Juhoslávie, ale aj do krajín, kde nemá Vaillant Group priame zastúpenie. Prevádzkovateľom logistického centra je Protherm Production.
 

 

[späť]

Poštová 1, 811 06 Bratislava, Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69, keycommunications@keycommunications.sk

Copyright © 2010 keycommunications. Všetky práva vyhradené.