Aktuality

2013-10-23

Renolit: Materiály budúcnosti už dnes

 

/Tábor, 23. októbra 2013/ - Plast, azda ako žiaden iný materiál, spôsobil revolúciu v živote ľudí. Všade, kde sa kladú požiadavky na výnimočné vlastnosti materiálu, predovšetkým na jeho formovateľnosť odolnosť, flexibilitu, trvanlivosť a nízku váhu, všade tam sa uplatnia plastové fólie a výrobky spoločnosti RENOLIT. Významné postavenie majú aj dve novinky v produktovom portfóliu spoločnosti RENOLIT.

 

RENOLIT GORCELL – ľahké ako pierko

Ľahký stavebný materiál RENOLIT GORCELL je novinkou, ktorá sa uplatní v interiéroch, kde rozhoduje každý gram. Napríklad pri zariaďovaní interiérov karavanov alebo jácht. RENOLIT GORCELL vzniká kombináciou lepených kompozitných dosiek RENOLIT s ultraľahkou štruktúrou medového plástu. Výrobok tak dokáže odolať vysokému tlaku a zároveň je odolný proti vode. Tvarovaním materiálu za tepla možno vytvárať rôznorodé stavebné prvky, ktoré sú ľahké a zároveň vysoko odolné.

Povrch dosák RENOLIT GORCELL možno rozmanito zušľachťovať rôznymi povrchovými vrstvami, napríklad fleecom, fóliami odolnými proti poškrabaniu, rozličnými druhmi textílií alebo dekoratívnymi termolaminátmi. RENOLIT GORCELL je všestranne použiteľný, cenovo výhodný z hľadiska spracovania a zároveň je úplne recyklovateľný.

Vďaka svojim jedinečným vlastnostiam nachádza uplatnenie v rozličných oblastiach použitia – od zariaďovania interiérov automobilov cez obloženie stien až po nábytok a podlahy a pod. Vlastnosti materiálu oceňuje aj odborná verejnosť. Renomovaná knižnica materiálov z New Yorku udelila výrobku v roku 2013 ocenenie výrobok mesiaca za výnimočné vlastnosti a vysoký potenciál pre budúcnosť.

RENOLIT_GORCELL_2_upravené_.jpg

 

 

RENOLIT WOODSTOCKDESIGN – povrch s hlbokým reliéfom

RENOLIT WOODSTOCKDESIGN je ďalším príkladom materiálu, ktorý už dnes sprístupňuje riešenia budúcnosti pre nábytkársky priemysel a zariaďovanie interiérov. Nový atraktívny materiál pre povrchy s výraznou 3D štruktúrou možno laminovať na rôzne materiály na báze dreva.

RENOLIT WOODSTOCKDESIGN sa skladá z WPC základu, ktorý je potiahnutý fóliou z programu RENOLIT ALKORCELL s razbou. Vďaka tomu možno už v procese výroby vytvoriť veľmi hlboké 3D štruktúry.

Skratka WPC znamená Wood Plastic Composite. Pod týmto označením sa ukrýva kombinácia polyolefínovej živice a drevenej múčky alebo celulóznych vlákien. Materiál WPC je termoplastický. Z tohto dôvodu naň možno ľahko aplikovať atraktívne razby, a tým dosiahnuť výnimočnú štruktúru povrchu.

Na zušľachtenie doskového materiálu s hrúbkou 2 milimetre sa používa dekoratívna fólia RENOLIT ALKORCELL, ktorú možno použiť buď ako vrchnú kryciu fóliu alebo ako adhéznu povrchovú vrstvu pre ďalšie lakovanie. Rúno na spodnej strane umožňuje použiť rozličné lepiace systémy.

Možnosti využitia tohto výrobku sú veľmi rôznorodé. Výborne sa hodí napríklad na čelné steny nábytku alebo na predajné pulty v obchodoch, prípadne na atraktívnu úpravu zadných stien presklených vitrín. Nové možnosti prináša aj do oblasti výroby kuchynských dvierok, pracovných dosiek či exkluzívnych nástenných a stropných panelov.

RENOLIT WOODSTOCKDESIGN neobsahuje halogénové zlúčeniny a zmäkčovadlá. Okrem toho sa pri výrobe RENOLIT WOODSTOCKDESIGN používajú pigmenty šetrné k životnému prostrediu.

RENOLIT_WOODSTOCK_DESIGN_Ocean_Drive_2_upravené_.jpg

 

Viac informácií získate na www.renolit.com

 

Spoločnosť RENOLIT

Skupina RENOLIT patrí k popredným svetovým výrobcom kvalitných plastových fólií a príbuzných výrobkov pre technické aplikácie. Nezávislý rodinný podnik nastavuje už viac ako 65 rokov štandardy v oblasti kvality a inovácií a zamestnáva v súčasnosti okolo 4 500 zamestnancov vo viac ako 30 výrobných závodoch a predajných spoločnostiach. Značka RENOLIT je po celom svete synonymom technickej vyspelosti, moderného dizajnu výrobkov a partnerských služieb.

Plastové fólie RENOLIT možno použiť na zušľachtenie povrchu nábytku, stavebných prvkov a hi-fi výrobkov, na izolácie strešných a inžinierskych konštrukcií alebo na výstavbu bazénov. RENOLIT vyrába fólie a hadice na zdravotnícke použitie a recyklovateľné kompozitné dosky s prírodnými vláknami pre stavebný a automobilový priemysel. Okrem toho z fólií RENOLIT vznikajú výrobky pre organizáciu kancelárie, vybavenie interiérov motorových vozidiel, samolepiace výrobky pre grafický priemysel a výrobu etikiet a ďalšie technické výrobky.

 

 

V prípade otázok kontaktujte:

Katarína Dudáková

Key Communications, s. r. o.

Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69 

 

 

Galéria

 

 

 

 

[späť]

Poštová 1, 811 06 Bratislava, Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69, keycommunications@keycommunications.sk

Copyright © 2010 keycommunications. Všetky práva vyhradené.