Aktuality

2013-10-21

Vaillant: Nezávislosť bytového domu od centrálneho vykurovania

 

/Skalica, 21. októbra 2013/ - Existencia vlastnej kotolne v bytovom dome sa v súčasnosti ukazuje ako najprijateľnejšia forma dodávky tepla a teplej vody. Nezávislosť bytového domu od centrálneho vykurovania totiž umožňuje vlastníkom bytov ušetriť až 35 % nákladov na teplo. Spoločnosť Vaillant preto prináša na trh kaskádový závesný kondenzačný kotol ecoTEC plus 80 – 120 kW. Užívatelia si tak môžu vykurovanie sami regulovať a nastaviť podľa svojich aktuálnych potrieb a požiadaviek.

Ovladaci displej kotla ecoTEC plus_upravené_.jpg

„Na rozdiel od centrálneho režimu, v ktorom sa vykurovanie spustí až pri poklese teploty vzduchu pod určitú hodnotu, vo vlastnej kotolni si možno kúrenie nastaviť na požadovanú teplotu v ktoromkoľvek okamihu. Ani v prechodnom období tak nebudú ľudia v príbytkoch pociťovať zimu a chlad. S vlastnou kotolňou sa vlastníci bytov navyše nemusia obávať nedostatku teplej vody, pretože tá sa zohrieva priamo v bytovom dome,“ hovorí Jaroslav Rehuš zo spoločnosti Vaillant Group Slovakia. 

 

Aj do rekonštruovaných bytových domov

Kotol ecoTEC plus 80-120 kW predstavuje kombináciu toho najlepšieho zo stacionárnych a závesných kotlov. Jednak disponuje širokým rozsahom výkonu a vysokým objemom vody ako stacionárny kotol, na druhej strane vysokou efektivitou, variabilitou a kompaktnou veľkosťou, ktoré sú typické pre závesné kotly. „Srdcom tohto kotla je inovatívny nerezový tepelný výmenník s objemom vody až 24 litrov. Tvar výmenníka zaručuje najvyšší stupeň využitia tepelnej energie a zároveň nízky hydraulický odpor systému. Kvalitná nerezová oceľ, z ktorej je výmenník vyrobený, ho navyše chráni pred koróziou a predlžuje jeho životnosť,“ vymenúva prednosti kotla J. Rehuš. Nové kotly značky Vaillant sú určené do novostavieb, ale aj rekonštruovaných bytových domov, v ktorých sa predtým využívalo radiátorové alebo podlahové vykurovanie. 

 

Flexibilnosť kaskádového riešenia

Kotly ecoTEC plus 80-120 kW možno zapojiť do kaskády s celkovým výkonom do 720 kW. V porovnaní s jedným veľkým kotlom zaistí kaskádové riešenie vyššiu flexibilitu s podstatne menšou požiadavkou na priestor. Kaskáda môže byť tvorená dvomi až šiestimi kotlami rovnakého výkonu, pričom kotly sa dajú zapájať a odpájať v závislosti od aktuálnej potreby tepla. Pre optimálne využitie miesta môže byť kaskáda namontovaná do jedného radu alebo dvoch radov s kotlami otočenými chrbtom k sebe. Montáž kotlov je pritom nezávislá od nosnosti stien. Pri kontrole kotlov či poruche jedného z nich netreba vypínať celý systém, pretože servis možno uskutočniť na kotloch aj jednotlivo. Komponenty sú účelne rozmiestnené a dostupné z prednej strany kotlov

 

Nízka spotreba elektrickej energie

Kotly ecoTEC plus 80 – 120 kW zapojené do kaskády predstavujú systémové riešenie s kompletným príslušenstvom. Spoľahlivosť nových kotlov je garantovaná vysokou kvalitou spracovania, použitými komponentmi a diagnostickým systémom, ktorý monitoruje priebeh prevádzky vykurovacieho systému. Široký rozsah modulácie od  20 do 100 % umožňuje efektívne nastavovanie výkonu kotlov na základe požiadaviek užívateľov. Spotreba elektrickej energie je navyše nízka, a to vďaka elektronicky riadenému vysoko účinnému čerpadlu. „Pre zvýšenie úspornosti a ešte významnejšie zníženie nákladov je optimálne skombinovať kondenzačné kotly ecoTEC plus 80 – 120 kW so solárnymi systémami,“ uzatvára Jaroslav Rehuš. 

 

 

Viac informácií nájdete na www.vaillant.sk

 

Foto: Vaillant

 

Galéria

 

 

 

 

[späť]

Poštová 1, 811 06 Bratislava, Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69, keycommunications@keycommunications.sk

Copyright © 2010 keycommunications. Všetky práva vyhradené.