Aktuality

2013-10-08

Renolit: Vzory s potlačou a povrchy od rustikálnych až po elegantné

 

/Tábor, 08. októbra 2013/ - Trend vidieckej romantiky bude aj naďalej ovplyvňovať dekoratívne krajinné vzory. Dubové vzory zostávajú kľúčové, s výrazne štruktúrovanými plochami, ktoré pripomínajú štiepané drevo. Matné štruktúry poskytujú prirodzený pocit na dotyk. Týmto trendom prispôsobila obchodná jednotka RENOLIT DESIGN a predstavila 29 nových dekorov ako pre svoje 3D skladové kolekcie ako aj 2D výrobky.

 

Ošľahané počasím

Vrcholom medzi novinkami predstavenými na výstave Interzum 2013 je mimoriadne prepracovaný trojdimenzionálny dekor Magellan a prírodná razba Veralinga. Priebeh vlákien hlbokej nepokojnej štruktúry dreva sa výrazne mení a pocit na dotyk je rovnomerne matný. K týmto dekorom sa výborne hodí dekor masívneho dubového dreva Magellan so svojím rustikálnym vzhľadom. Vyrába sa v teplom sivom odtieni a malý podiel béžovej vzbudzuje dojem slnkom vyblednutého dreva. Decentný strieborný lesk mu prepožičiava nádych exkluzívnosti. Najmä v kombinácii s trojdimenzionálnou štruktúrou Veralinga nadobúda dekor charakter čerstvo rozštiepaného dreva. Veľmi plasticky a tým ešte rustikálnejšie sa javí dubový dekor Inedito Oak v kombinácii s razbou Melinga. Početné uzly v dreve a zaoblenia zjemňujú ryhovanú štruktúru duba. Hrubo rezané fošne majú tvar šindľov a rôznymi dĺžkami pripomínajú priečelie zrubového domu. Nerovnomerné medzery a presahy vrhajú tieň a dodávajú dekoru ďalšiu hĺbku s trojrozmerným efektom.

RENOLIT_COVAREN_Magellan_Vintage_P_square_upravené_.jpg

Rovnako živá, ako aj rustikálna je ryhovaná štruktúra dreva fólie Canyon Monument Oak. Ľahké stopy po hoblíku pripomínajú opracované drevo a nerovnomerne svetlé úseky dodávajú drevu čiastočne vyblednutý vzhľad. Úzke trhliny a uzly prepožičiavajú Canyon Monument Oak zostarnutú a surovú textúru. Takýto zamatový dotyk poskytuje matná povrchová úprava S-Coat.

RENOLIT_Canyon_Monument_Oak_upravené_.jpg

 

S eleganciou duba

Dub Thermo A je v porovnaní s ostatnými dekormi výrazne decentnejší. Početné uzly, pozdĺžne letokruhy a tmavé sfarbenie pôsobia veľmi organicky a v priestore veľmi charizmaticky. Má elegantnú povrchovú štruktúru.

Rovnako elegantné línie má aj dekor duba Brabant, ktorý sa vyrába v dvoch farebných variantoch. Každý je kombinovaný s vhodnou povrchovou štruktúrou. Klasický vzhľad dekoru zušľachťuje zamatovo piesčitá štruktúra. Bledý medový variant dodáva hlboko štruktúrovanej razbe Linea čerstvý vzhľad.

RENOLIT_ALKOREN_Thermo_A_square1_upravené_.jpg

 

Od každého to najkrajšie

Nový dekor Elmo je pruhovanou interpretáciou charakterovo výrazného brestu, ktorému razba Veralinga prepožičiava drsný povrch. S jeho tenkými pásikmi pôsobí Elmo opticky jemne. Vyrába sa v dvoch elegantných sivých odtieňoch.

RENOLIT_COVAREN_Elmo_Veralinga_White_square_uprevené_.jpg

Autentickým spojením jaseňa a duba vznikla razba Okasha. Cítite presne to čo vidíte. S jej výraznými pórmi vzbudzuje dojem pravých pórov masívneho dreva. Povrchový lesk mu dodáva jemnú drsnosť. Pozdĺžne letokruhy a pásiky sa striedajú rovnako ako široké a úzke letokruhy.

K archaickým zástupcom patrí nový dekor Roca. Má vzhľad zhrdzaveného železa. Dva farebné varianty s nespočetnou hrou farieb sa výborne hodia do obytných priestorov a kuchýň. Červeno-hnedá verzia Rust harmonizuje výborne s bielou alebo svetlo béžovou, s hnedými odtieňmi, medeným odtieňom alebo burgundskou červenou v akcentoch. K svetlejšej verzii Cream sa hodia najlepšie neutrálne odtiene ako prirodzená biela (off-white), béžová alebo sivá.

RENOLIT_ALKOREN_Roca_Cream_square_upravené_.jpg

 

Viac informácií získate na www.renolit.com

 

Spoločnosť RENOLIT

Skupina RENOLIT patrí k popredným svetovým výrobcom kvalitných plastových fólií a príbuzných výrobkov pre technické aplikácie. Nezávislý rodinný podnik nastavuje už viac ako 65 rokov štandardy v oblasti kvality a inovácií a zamestnáva v súčasnosti okolo 4 500 zamestnancov vo viac ako 30 výrobných závodoch a predajných spoločnostiach. Značka RENOLIT je po celom svete synonymom technickej vyspelosti, moderného dizajnu výrobkov a partnerských služieb.

Plastové fólie RENOLIT možno použiť na zušľachtenie povrchu nábytku, stavebných prvkov a hi-fi výrobkov, na izolácie strešných a inžinierskych konštrukcií alebo na výstavbu bazénov. RENOLIT vyrába fólie a hadice na zdravotnícke použitie a recyklovateľné kompozitné dosky s prírodnými vláknami pre stavebný a automobilový priemysel. Okrem toho z fólií RENOLIT vznikajú výrobky pre organizáciu kancelárie, vybavenie interiérov motorových vozidiel, samolepiace výrobky pre grafický priemysel a výrobu etikiet a ďalšie technické výrobky.

 

 

V prípade otázok kontaktujte:

Katarína Dudáková

Key Communications, s. r. o.

Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69 

 

 

 

Galéria

 

 

 

 

[späť]

Poštová 1, 811 06 Bratislava, Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69, keycommunications@keycommunications.sk

Copyright © 2010 keycommunications. Všetky práva vyhradené.