Aktuality

2013-09-24

Inoutic: Terrace Massive pre vonkajšie plochy so zaoblenými tvarmi

 

/Bratislava 24. septembra 2013/ -Spoločnosť Inoutic, dodávateľ prémiových PVC okenných profilov a systémov z kompozitného materiálu Twinson, uvádza na trh nové masívne terasové dosky Twinson Terrace Massive. Vynikajú tým, že vo vnútri sú plné a možno ich použiť z obidvoch strán vždy s iným povrchom. Svojou flexibilitou sú ideálne pre obloženie bazénov či pre vybudovanie terás najrôznejších tvarov. 

4.jpg

Terasové dosky Terrace Massive sú vyrobené z kompozitného materiálu Twinson, ktorý sa vyznačuje vyváženým pomerom dvoch zložiek: 50 % dreva s certifikáciou PEFC a 50 % PVC. Ich spojením získava Twinson výhody obidvoch týchto materiálov, teda prírodný vzhľad a hrejivý pocit z dreva a zároveň trvanlivosť PVC, vrátane minimálnych nárokov na údržbu.

Na rozdiel od dosiek Twinson Terrace a Twinson Terrace+, ktoré v sebe skrývajú duté komory, sú dosky Terrace Massive v celom objeme plné a jednofarebné. Dosky možno presne orezať na požadovaný tvar či rozmer. Keďže netreba použiť ukončovací profil (dosky sú celofarebné), vznikne plynulý prechod. Pre obkladanie organických kontúr bola vyvinutá špeciálna otočná svorka, ktorá umožňuje montáž dosiek v akomkoľvek uhle k spodnej konštrukcii. To všetko prináša široké možnosti ich využitia, napríklad pri realizácii terás, cestičiek alebo pri obkladaní bazénov či záhonov.

Dosky Terrace Massive majú z každej strany iný typ povrchu – na jednej drážkovaný a na druhej úplne hladký, čo zatiaľ nemal žiadny iný model z ponuky Twinson. Obojstranné použitie dáva doskám väčší priestor pre kreativitu. Rovnako je k dispozícii aj 8 farebných variantov, čo je najširšia farebná ponuka na trhu s kompozitnými materiálmi. Na výber sú odtiene vlašský orech, oliva, lieskový orech, kôra, kameň, marhuľa, rašelina a sladké drievko.

Terrace Massive ponúka svojim užívateľom všetky prednosti materiálu Twinson, to znamená dlhú životnosť a pevnosť. Vďaka pôsobeniu vonkajších vplyvov materiál postupne získava prírodnú patinu a nevyžaduje si pravidelný náter alebo morenie. Dosky nepraskajú, neoddeľujú sa z nich triesky, netvorí sa na nich pleseň a sú odolné proti hmyzu. V prípade zašpinenia sa odporúča jednoduché čistenie tlakovým čističom.

 

Stručný prehľad terasového systému Terrace Massive:

Ideálny pre zaoblené tvary

Žiadne duté komory – masívny a robustný

Palubovky so šírkou 140 mm (úžitková šírka 145 mm) 

Dva rôzne povrchy – jemné drážkovanie/hladká štruktúra

Nosnosť: 1400 kg/m2 pri plošnom zaťažení

Montáž s použitím systému skrytých spôn

Rozťažnosť len 2 mm na meter (= o 50 % menšia ako pri štandardných produktoch)

Veľkosť škár len 4,5 mm

Otočné montážne spony: palubovky sa môžu klásť i bez pravého uhla k podkladovej konštrukcii

Palubovky sú v ponuke s dĺžkou 4 metre

Podkladacia vzdialenosť spodnej nosnej konštrukcie je 40 cm

Tri typy hliníkových profilov pre podkladovú konštrukciu: možná samonosná konštrukcia pre kladenie plávajúcej podlahy

V ponuke je extra nízky hliníkový profil s montážnou výškou 16 mm – ideálne pre rekonštrukciu balkónov a terás

Plynule nastaviteľné nožičky pre vyrovnávanie výškových rozdielov (30 až 190 mm)

Trieda odolnosti proti šmyku R 12

Trieda odolnosti proti vzplanutiu B

Žiadne triesky, žiadne praskliny

Odolné proti pôsobeniu hmyzu

Odpudzuje vodu

Mimoriadna životnosť

Certifikát PEFC

100% recyklovateľné

Netreba žiaden náter

 

Viac informácií o spoločnosti Inoutic nájdete na www.inoutic.sk

  

O spoločnosti Inotic

Spoločnosť Inoutic je popredným európskym výrobcom PVC systémov pre okná, dvere a stavebných systémov – parapetov, obkladov a terás z unikátneho kompozitného materiálu Twinson. Nemecký pôvod značky nastavuje štandardy kvality, funkčnosti a spoľahlivosti produktov a služieb. Inoutic poskytuje zákazníkom dlhotrvajúce výhody z inovácií a výrobkov prispôsobených ich potrebám v kombinácii s energetickou účinnosťou. 

Spoločnosť Inoutic/Deceuninck, spol. s r.o. je dcérskou spoločnosťou belgického koncernu Deceuninck, ktorý má pobočky vo viac ako 75 krajinách. Tieto pobočky tvoria globálnu sieť prevádzok na spracovanie plastov. Spoločnosť Inoutic vznikla v roku 1956 ako závod na spracovanie plastov bratov Angerových v nemeckom meste Bogen. V roku 2012 značku Inoutic prevzala aj pobočka spoločnosti Deceuninck so sídlom v Popůvkách pri Brne, ktorá zaisťuje distribúciu výrobkov tejto značky v Českej republike, na Slovensku a v Maďarsku.

 

 

 

V prípade otázok kontaktujte:

 

Key Communications, s. r. o.

Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69 

Mobil: +421 910 967 741

katarina.dudakova@keycommunications.sk

 

Galéria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[späť]

Poštová 1, 811 06 Bratislava, Tel./Fax: +421 02 54 64 24 69, keycommunications@keycommunications.sk

Copyright © 2010 keycommunications. Všetky práva vyhradené.